Skocz do zawartości

[216l] Pielęgnice.


GrzesiekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary: 120x45x40

 

oświetlenie: 2x30W

 

filtracja: biologiczna: jakiś chinol

mechaniczna: FZN-2

 

fauna:

Cichlasoma octofasciata 1+1

docelowa:

Cichlasoma octofasciata 1+1

Archocentrus nigrofasciatus 1+1

Thorichthys meeki 1+1

Platydoras costatus 1+1

 

rośliny: brak

docelowo: cryptoryne, vallisneria

 

Jest to akwarium które się rozwija. W najbliższym czasie przyjdzie korzeń od ecika więc wtedy będzie następna aktualka. Czekam na zabarwienie się wody.

Krótko mówiąc: "Szału ni ma"

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna aktualizacja świerzo po grzebaniu i włożeniu korzenia (woda jeszcze mętna). Ale wydaje mi się, że nie jest najgorzej.

I oto pytania do was, czy polecacie zmianę tła na czarne czy pozostanie przy takim i czy robić herbacianą wodę czy zostawiać wodę czystą?

 

Dołączona grafika

Przepraszam za jakość, ale musiałem zrobić na szybko telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kontrast co do "połówek" zbiornika. Tylko ja widzę pewien problem, przy jednej parze większych pielęgnic jak najbardziej, ale przy trzech jest szansa, że wszystkie będą chciały zająć rewir po prawej stronie i tu właśnie jest problem...

Tak, to byłby problem, ale właśnie przez to będę musiał po lewej też dać jakiś korzeń dla trzeciej pary. Zepsuje to trochę moją koncepcję, ale już trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kontrast co do "połówek" zbiornika. Tylko ja widzę pewien problem, przy jednej parze większych pielęgnic jak najbardziej, ale przy trzech jest szansa, że wszystkie będą chciały zająć rewir po prawej stronie i tu właśnie jest problem...

Tak, to byłby problem, ale właśnie przez to będę musiał po lewej też dać jakiś korzeń dla trzeciej pary. Zepsuje to trochę moją koncepcję, ale już trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny!! Ale nie pielęgnicowaty baniak.

Brakuje mi tak jak koledze Jano - wyraźnych oddzielonych rewirów.

Naprawdę koncepcja piękna i do pozazdroszczenia, ale w takim baniaku to albo łagodniejsze pielęgnice, albo jedna para z agresywniejszych.

 

Wiem jakie masz plany co do obsady, sam ją proponowałem. Wszystko będzie w porządku, jak dodasz kryjówek. Z czasem zobaczysz, że pielęgnice które będą się trzeć nie pozwolą przebywać innym pielęgnicom w pobliżu ich terytoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zrezygnowałem z cryptocoryny na rzecz... niczego :P

efekt taki sobie...

 

Co do zachowań pielenic, na razie żadnych sporów. P.Zebry po pierwszym tarle, oczywiście nie udanym ;)

 

Dołączona grafika

to przy 1x30W

 

Dołączona grafika

To robione przy 3x30W

Zdjęcia robione za dnia, później lub jutro dodam robione nocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...