Jump to content

Zmiękczanie wody.

dambar65
 Share

Recommended Posts

Zależy jakie woda ma Ph i o ile je chcesz obniżyć. Jeżeli do 5.8 to tylko 240 L destylowanej :D Ale proponuje dostępne preparaty zakwaszające.

Rodzaj cieczy pH

Mleko 6.5

Woda destylowana 5.8

Piwo 4.0-5.0

Kawa 2.5-3.5

Sok pomarańczowy 3.5

Napoje gazowane 2.0-4.0

Coca Cola 2.5

Wino 2.3-3.8

(kwas żołądkowy) 1.0-2.0

(kwas baterii) 1.0

Read more: http://www.lenntech.pl/dejonizowana-dem ... z1IZ9tB17D

Sorki nie doczytałem chcesz ją zmiękczyć a ja myślałem o zakwaszeniu :zamieszany:

Dolewając wody destylowanej i sprawdzając twardość ogólną. Dolewaj stopniowo, codziennie po trochu by nie było zbytnich skoków aż do osiągnięcia pożądanej wartości. Najlepsza najdroższa opcja filtr RO, średnio tania- specjalne woreczki do kupienia na allegro. no i najtańsza destylka- nieopłacalna do stosowania n on stop przy podmiankach. Dolej ok 15% zapewnij rurkę PCV zasklepioną z jednej strony, z wyciętym otworem pośrodku. Może być też dowolna inna kryjówka - doniczka, kokos, cokolwiek. Woda w tarlisku czystsza niż w zbiorniku ogólnym. Dobrze robić to podczas pogody deszczowej - ciśnienie powietrza ma pewne znaczenie dla tych rybek (w naturze rozmnażają się właśnie w czasie pory deszczowej) i powinno grać. Szkoda że nie wiesz jakie masz parametry. :(