Skocz do zawartości

[200l] Ogólne po 20-latach przerwy i można sprzedać TV


kriszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Po 20-tu latach postanowiłem założyć akwarium,miało być dla syna.........hahaha.Tak więc zacząłem czytać fora,kupiłem książki i tu szok,jak się pozmieniało i na dobre i na złe.Po 2-tygodniach przyszedł czas na zakup akwarium i sprzętu.(kiedyś miałem pompkę,którą zrobił mi ojciec z silniczka od adaptera i pompki od paliwa z malucha,ale już nie te czasy).Akwarium zalane 23.03.2011,pierwsze rybki wpuściłem po tygodniu.Oczywiście wlałem starter Tetry z bakteriami.Neonki wpuszcę po miesiącu .

Proszę o rady,komentarze (dobre i złe) sugestie.

 

Akwarium [200 l] 100x40x50h

filtracja fluval 305 2 szufladki zasypane ceramiką fluvala i filtrusa ,jedna pusta.

grzałka sera 250 W

oświetlenie 2x30W,flora-glo i aqua-glo

nawożenie:tabletki sery:florenette A,co 10 dni,10 tabletek pod korzenie,codziennie 4 krople ferropol 24 JBL.

co2 niepotrzebne

pokarm dla ryb Tropical ,Vitality&color 2xdziennie.

 

2x korzeń japoński

 

roslinność

-limnophila sessiliflora

-heteranthera zosterifolia

-hygrophila polyserma

-bacopa caroliniana

-egeria densa

-hydrocotyle leucocephala

-rotalia indica

-ludwigia repens

-vallisneria asiatica

-hemianthus micranthemoides

-cryptocoryne

-tych małych z prawej strony nie znam nazwy,ale pewnie ktoś mi podpowie

 

obsada

-3x mieczyk czerwony 2+1

-3x zbrojnik niebieski

-3x kirysek julli

-3x kirysek spiżowy

-3x kirysek pstry

-4x pielęgniczka kakadu 2+2

-1 labeo do oddania,atakuje kakadu i mieczyki,masakra,a miał być spokojny..

-planuje dokupić 25x neon czerwony i 4 skalary lub 6 gurami (3 mozaikowe i 3 marmurkowe)

 

Co myślicie o obsadzie i akwarium.Dziekuję bardzo za porady,opinie,sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle moim skromnym zdaniem.Ale ten większy korzeń dałbym bardziej na prawo za Hydrocotyle która ładnie by się po nim wspinała a ten mniejszy obok większego i jakiś mały Anubiasek nana. Mech jak wolisz ale ja w mchach nie gustuję. Zresztą to twoje akwa i tobie ma się podobać.

Pozdrawiam

 

Aha do filtra do pustej kieszeni wsadź jakąś drobnoziarnistą gąbkę albo watę akwarystyczną to brudy które się przedostaną przez ceramikę (a przedostaną się na pewno ) nie wrócą do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę przesypać ceramikę,bo szufladka 1-sza od góry i środkowa jest zasypana ceramiką,a ta najniższa jest pusta.Tylko się tak zastanawiam czy gąbki które ma fluval 305 nie wystarczą ??Chciałem zasypać tę dolną szufladkę Clearmec plus JBL,tylko nie wiem czy to jest dobry pomysł???Może wypowie się ktoś ,kto ma lub miał fluvala jak będzie najlepiej???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie!

Akwa wygląda spoko, a co do obsady to też początkowo grzałam się na neony, uroku i wdzięku odmówić im nie można, ale myślę,że są zbyt popularne. Ja na Twoim miejsu zastanowiłabym się nad rasborami nie chodzi mi tu o klinową (równie powszechnie spotykaną jak neony) ale np brigittae, galaxy, axelrodi blue czy green. Początkowo miałam czarne neony w swojej 60-tce było ich może z 10sztuk i ciągle kryły się w zaroślach teraz mam rasbory hengela i nie są płochliwe, tworzą zwartą łąwicę. solidny baniak z rasborami to moje marzenie. Życzę powodzenia i trzymam kciuki:)

p.s. miałam jednego labeo w 112 i nie atakował ryb. Czasem tak już jest, że trafi się na egzemplarz aspołeczny :). Np. trzymam z rasborami jedną tetrę cesarską-jest bardzo spokojna, dorzuciłam drugą i poszarpała rasborom ogony w dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na start zbiornik prezentuje się całkiem ładnie. Gdy zarośnie będzie się jeszcze lepiej wyglądał.

 

Co do obsady:

- Skupiłbym się na jednym rodzaju Kiryska, a nie każdego po trochu. Czyli daj np 8-10 szt spiżowego.

- Kakadu powinno się trzymać w haremach. Trzymanie ich w parach grozi zamęczenie samiczki przez samca. Do tego przydałyby się jakieś kryjówki np. z kokosa albo grota z kamieni.

- Neon czerwony to tak góra 15 sztuk jeśli bardzo Ci na nim zależy.

- ze Skalarów bym zrezygnował. Daj 4 Gurami mozaikowe lub marmurkowe i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

A więc tak,nad neonkami cały czas się zastanawiam,chociaż bardzo mi się podobają i zawsze chciałem je mieć,ale wagrant72 masz rację,rosbory te które podałaś (pooglądałem zdjęcia w necie) też są bardzo ładne,najładniejsza rosbora brigittae ,mam jeszcze czas ,bo nie kupię rybek prędzej jak w przyszłym tygodniu.Na razie martwi mnie labeo,który terroryzuje kakadu,czaiłem się na niego cały wieczór ,włożyłem kokosa do podbieraka,do kokosa mięso mrożone,ale skubaniec ani myślał wpłynąć,żeby go złapać musiałbym wszystko rośliny powyciągać,może ktoś ma jakiś pomysł ?? Hm...pilchu88 ,skalary ,ładne, dostojne ryby,ale zgadzam się z tobą,raczej z nich zrezygnuje.Chcę parę sztuk jakiś większych ryb,chyba będą to 3 gurami mozaikowe i 3 marmurkowe.Kiryski pływają całą ferajną.Kakadu jak na razie żyją w zgodzie,tylko labeo nie daje im spokoju,samce ciągle są schowane w roślinkach.Kokos już jest,miąższ zjadł synek,a resztę przy pomocy piły i wiertarki zrobiłem ja.Korzenia nie mogę ruszać,bo samiczka kakadu pilnuje swojej ikry.Póżniej chcę go dać bardziej w prawy róg i tak jak radzi TheLazoRaf,opleść go Hydrocotyle.A tak siedzimy rodzinką całe popołudnie do wieczora i podziwiamy nasz baniaczek (syn powiedział że tata jego kosztem spełnia swoje marzenia hahahaha i kurcze ma rację).Tylko gdyby nie Labeo!!!!!!!!!!

Ps.Wieczorem lub jutro wstawię nowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się zastanawiam, czy te wszystkie rosliny przy tym oświetleniu dadzą radę?

Witam ,no niestety z roślin zostało tylko 30%,a pan na allegro (35 lat doświadczenia w akwarystyce) zapewniał mnie że to rośliny mało wymagające.A druga wersja to padły przez cryptocoryny,ponieważ po zrobieniu testów nie było macro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko... jakoś za niebiesko masz w tym akwa :/ weź kup czarny albo granatowy brystol, reszta ok.

 

Obejrzałem twoje akwa,jest ok.a co do tła do 90 % na tym forum ma czarny lub granatowy, mi się to podoba,a o gustach i guścikach się nie dyskutuje.

 

ps.Na żywo wygląda nie tak cukierkowo i jak zarośnie to nie będzie tak go widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eno:) a co tu się nic nie dzieje?? zaglądam w napięciu żeby dowiedzieć się jakie rasbory wybrałeś a tu żadnej info,ba nawet małej aktualki niet:(

Witam ,zdjęcia dam dzisiaj lub jutro.A co do obsady to po miesiącu wygląda to tak,

Labeo oddany,1 samiec kakadu oddany,1 gurami marmurkowa padła.

A doszło :

- 30 x neon czerwony

- 3 parki tetry cesarskiej

- 3+1 gurami mozaikowe

- 1+1 gurami marmurkowe

- 1 samiec bojownika syjamskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z bojownika, 3 gatunki labiryntowatych to sporo jak na jedno lustro wody.

Dlaczego miałbym zrezygnować z bojka.W ogóle nie wchodzi w drogę innym rybkom,pływa sobie spokojnie,nie widziałem jeszcze aby pogonił jakąś rybę.A jak się pięknie prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...