Skocz do zawartości

Akwarium 370 litrów-skalar złożył ikrę na filtrze,co robić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Nie jestem specjalistką, nawet amatorką akwa,w pracy mam pod swoją opieką akwarium 370 l , założone w październiku. Tak zaczęłam wątek w dziale choroby i leczenie, jest tam opisany przebieg chorób w moim akwa, jeszcze nie zdążyłam polepszyć parametrów wody, wyleczyć pleśniawki a mój skalar złożył ikrę na filtrze, zauważyłam ja dopiero teraz nie mam pojęcia ile minęło czasu od jej złożenia, co mam zrobić? W akwarium są też inne ryby. Nie zjedzą ikry? Niestety nie mogę dzisiaj zrobić zdjęć, dopiero jutro rano... Co mam robić żeby małe rybki przeżyły?

 

 

 

 

Na dzień dzisiejszy 05.02.09 w akwa mam:

- 5 szt skalarów (w piątek było jeszcze 7 szt. dzisiaj wyłowiłam połowę martwej ryby, resztę zjadły inne? Czy to możliwe?)

- platki 5 szt

- brzanki różowe 1 szt

- molinezja 1 szt dorosła plus jedna mała, urodzona w tym akwarium, udało się jej przeżyć wśród roślin

- zbrojniki 2 szt

- gurami niebieskie - 3 szt.

 

W początkowej obsadzie były - październik:

- prętnik karłowaty 4 szt teraz nie ma ich w ogóle, a wymienione wyżej gatunki były liczniejsze.

 

 

filtr akwariowy wewnętrzny z wbudowanych sterylizatorem UNIFILTER UV 1000

 

Temperatura była 22 stopnie C, w sobotę podwyższona o ok. 2 stopnie teraz wynosi 24-25 stopni C.

 

Co jeszcze... światło wyłącza się automatycznie w nocy i zapala o 7 rano i mam jeszcze pompkę powietrza AIR PLUM SURPASS firmy resun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy caly czas zatwardzasz swoja wode? Możliwe ze Ph osiągnelo poziom optymalny dla skalarow do rozpoczecia tarla. Wspomnialas, ze leczysz plesniawke. Jakiego leku używasz?

Jeżeli warunki w akwa beda odpowiednie to moze ikra nie spleśnieje i cos sie wykluje. Jednak szanse na odchowanie narybku sa żadne w akwa ogolnym. Kolejnym niebezpieczenstwem jest mozliwosc zjedzenia ikry przez inne ryby, włącznie z rodzicami.

Czekam na relacje jutro rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hodowałem skalary , a więc musisz sobie wziąść duży słoik, podziurawić nakrętkę na małe dziurki, kupić kostkę napowietrzającą włożyć stoik do akwa z rybami włożyć liść z ikrą lub z częścią pompki (a jeśli złożyły ci ikrę na pompce to nie masz chyba żabienicy więc sobie ją kup jeśli chcesz hodować skalary a kup jeszcze coś na pleśń ikry), skieruj kostkę napowietrzającą na ikrę aby powietrze lekko na nią leciało wlej na pleść poczekaj aż narybek będzie leżał na dnie będzie wyglądał jak by zdechł. i przenieś do akwa np 10l z grzałką 5w aby było 28temp. i kup sobie do karmienia rybek taki proszek i do akwa włóż małą pompkę i obwiąż siateczką aby nie wciągła narybku a jeszcze jak ten narybek będzie leżał na dnie słoika w ogólnym akwa to go wlej do małego a nie wkładaj z słoikiem. gwarantuje 100% wychowu a ikrę wkładaj do słoika dopiero jak złożą jakieś 2godz żebyś im nie wzioł jak składają one cały czas będą czyścić ikrę a jak byś chciał hodować bez kombinacji to musisz sprzedać inne ryby i tylko żeby została ta parka skalarów a jak one będą czyścić ikrę to na pewno nie zapleśnieje i nie słuchaj innych że jak zgasisz światło to one zjedzą ikrę tylko zjedzą im inne ryby najgorsza jest bocja wspaniała mi już zjadła 3 razy u skalarów i 4 u barwniaków . poświęciłem ci się abyś coś wyhodował a nie chciało mi się pisać . w razie pytań pisz . a skalary jak mają dobre warunki to ikrę składają co 10 dni mi tak 3 razy z kolei złożyły. kup sobie tą roślinę żabienicę z dużym liściem jak ja jej nie miałem to też na pompce składały ;) życzę udanej hodowli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...