Jump to content

Jedzenie gnije...


Recommended Posts

Witam. Mam wielki problem...otóż jakikolwiek pokarm bym nie wrzucił, po 3-4 godzinach gnije. Nie zdarzyło mi się to wcześniej. Akwarium 112l, z obsadą 2xL168, 20 neonkami inessa oraz parką barwniaków czerwonobrzuchych. Nie dość tego, barwniaki właśnie się rozmnożyły. Po raz drugi. Żadna ryba nie wygląda na chorą, wręcz przeciwnie. Co może być przyczyną?.

Link to comment
Share on other sites

zatem musisz sypać jeszcze mniej, rybom nic się nie stanie jak się trochę przegłodzą .... Ja osobiści w swoich zbiornikach raz w tygodniu robię 2 dniowe przegłodzenie... ryby się świetnie mają, woda jest ok. nie mam odpadków. W naturze zwierzęta też nie zawsze zdobędą jedzenie codziennie a tym bardziej w tej samej ilości i o tej samej godzinie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak przegłodzisz ryby dzień lub dwa nic nie będzie gniło bo wszystko co jadalne zjedzą,odmól dno,pokarmu podawaj tyle żeby nic na dno nie spadło (stopniowo kilka małych porcji)pamiętaj żeby wszystko zniknęło w ciągu kilku minut.

Pomyśl o ekipie sanitarnej np. kirysek pigmej lub jakieś inne rybki denne.

Przerybienie,prawdopodobnie jest to już drugi miot więc pewnie masz ich dużo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem wiadomo jaki masz wystrój w akwarium, więc ciężko powiedzieć czy mógłbyś mieć kiryski, chociaż spróbuj dawać mniej pokarmu.

Jeśli już to nie wyjdzie wtedy zakup kiryski, chociaż radziłbym pierwsza opcje.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ale zawsze jakieś drobne płatki zostają które przez te 4 godziny skubią. Jest ich naprawdę mało, tymczasem teraz z tego "mało", robi się jakaś włochata, biała kupa...

Ta "włochata kupa" to pleśń ;) Ogranicz ilość pokarmu, bo zrobisz z tego akwarium bagno! Dosłownie.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...