Skocz do zawartości

Akwarium 30L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W dniu jutrzejszym dostane akwarium 30l z pełnym wyposażeniem wraz z 5 roślinkami (Niestety nie wiem jakimi, wiem tylko że są one małe). Akwarium będzie wyposażone w filtr HJ-311B oraz grzałkę 50W

Jakie rybki, mogli byście mi polecić. Zdaje sobie sprawę z tego iż to jest małe akwarium, ale takie właśnie chciałem, ponieważ mam ograniczoną do zagospodarowania przestrzeń.

 

 

Więc co polecacie?

 

Początkowo chciałem w moim akwarium umieścić 8 neonków, oraz jakieś 8 krewetek (na glony) niestety nie wiem na jaki gatunek się zdecydować. Chciałbym aby te krewetki nie rozmnażały się w "super tempie", no chyba że jest na to jakiś inny środek zaradczy w postaci Głupika ( chciałbym się nastawić na "monogatunkowosc" )

 

Co o tym myślicie?

 

Bardzo proszę o poradę. Gdybym chciał usłyszeć wyzwiska czy doznać wyśmiania, nie pisałbym na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj zaznaczyć że chciałem w moim akwarium umieścić 8 neonków, oraz jakieś 8 krewetek (na glony) niestety nie wiem na jaki gatunek się zdecydować. Chciałbym aby te krewetki nie rozmnażały się w "super tempie", no chyba że jest na to jakiś inny środek zaradczy w postaci Głupika ( chciałbym się nastawić na "monogatunkowosc" )

 

Takich ryb jak g.łupików nie ma. Są gupiki. Nazwa pochodzi od nazwiska, nie od polskiego słowa "głupi". ;)

 

Neonki - nie nadają się.

 

Zapoznaj się z tym:

viewtopic.php?f=39&t=19607

 

Kup sobie krewetki Amano i z 2-3 red herry:PP

Ale neony tylko innesa bo na czerwone to zamało..

Na amano w mojej opini baniak ciasny. RC są stadne. 2-3 to nie stado.

Na innesy akwarium też za małe.

 

PS: Do autora tematu:

viewtopic.php?f=43&t=6354

Zapoznaj się z tym. Unikniesz wielu przykrych niespodzianek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetek sam nie hoduje więc nie powiem ci co i jak, ale ma je bardzo dużo osób, a o nadmiernym rozmnażaniu słyszy się bardzo rzadko.

 

Co do gupików, poradzisz sobie z nimi bez problemu. Tylko jeśli nie chcesz mieć kłopotów z nadmiarem narybku hoduj same samce/samice. No i koniecznie przeczytaj rady z linku który dałem powyżej. Zapamiętaj szczególnie to że filtr musi działać 24/7, a akwarium powinno dojrzewać biologicznie przynajmniej 2 tygodnie przed wpuszczeniem rybek. Jak zrobisz wszystko jak należy to i problemów unikniesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zagospodarowałem akwarium we wszystko co mam.

Posiadam 5 głupików, niestety jest to starszy narybek i jeszcze trudno zdefiniować płeć (Dostałem od kolegi) Chcę dziś kupić krewetki

Mam jeszcze pare pytań:

 

Słyszałem że to normalne że woda jest mętna na początku.. jak długo tak będzie? czy są jakieś płyny kt. wspomagają oczyszczanie, czy może odchlorowanie?

 

Jaka karmą karwić Gupiki aby szybciej rosły i były zdrowsze?

 

Jaką ilość krewetek należałoby zakupić do mojego akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Podsumujmy to co piszesz sobie żeby nie było nieporozumień.

3 kwietnia piszesz, że 4 kwietnia masz dostać akwarium, dostajesz linki z wiedzą do zapoznania się i 5 kwietnia czyli dziś piszesz że w akwarium masz już 5 gupików i rozglądasz się za krewetkami. Czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś? Chciał bym abyśmy mieli całkiem wyraźny obraz zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...