Skocz do zawartości

300l (może więcej:D)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to muj pierwszy temat na tym forum. A więc tak, aktualnie mam kule 12,5l a w niej :

:arrow: Bojownik (samiec)

:arrow: 2 Piskorki

:arrow: 2 glonojady (jeden to albinos)

Wiem że nie wolno trzymać rybek w kuli dlatego namuwiłam rodziców na prawdziwe aqwa. Będzie to aqwa 300l - 450l (rodzice jeszcze się zastanawiają). Mam problem z doborem rybek. Chcę mieć aqwarium ogolne. Myślałam o następujacych rybkach:

:arrow: mieczyki

:arrow: berlinki

:arrow: kardynałki

:arrow: żałobniczki

:arrow: molinezje

:arrow: danio

:arrow: neonki

:arrow: skalary

:arrow: głupiki

:arrow: krewetki

:arrow: brzanki (chyba sumotrzańskie)

:arrow: bojownik + 2 samiczki

:arrow: piskorki

:arrow: glonojady

Takie rybki chciałabym mieć w moim aqwa, nie wiem tylko w jakich ilościach. Myślałam o 20 neonkach, 5 skalarach, 5 piskorkach, 4 glonojadach. Na reszte nie mam pomysłu. Proszę o pomoc. Jest to dość pilne, bo w przyszłym tygodniu powinnam dostać aqwarium.

Z góry dziękuje za pomoc ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj żeby nie wpuszczać rybek od razu tylko najpierw pozwolić dojżeć akwarium ;) wiec myślę że biorąc to pod uwagę masz jeszcze ze 3 - 4 tygodnie :P

po pierwsze musisz w pewnych wypadkach wybrać ponieważ wymieniłaś rybki które do siebie nie pasują.

np: brzanki oraz bojowniki (brzanki obgryzą płetwy bojownika i tyle bedziesz miałą po poięknej rybce) (to dotyczy też płetw gupika jeśli beda długie oraz danio które też mielwają weloniaste płetwy)

skalary i neonki (gdy skalary urosną zjedzą Ci te neonki)

poczytaj opisy rybek które wybrałaś w encyklopedii ryb tutaj http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

zwróć uwagę na warunki jakich potrzebują i czy ich wymagania nie kłócą się ze sobą. przy takim akwarium musisz najpierw troche poczytać i pouczyć się o rybkach :) powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzanki oraz bojowniki (brzanki obgryzą płetwy bojownika i tyle bedziesz miałą po poięknej rybce) (to dotyczy też płetw gupika jeśli beda długie oraz danio które też mielwają weloniaste płetwy) !

A gdybym zrezygnowała z brzanek?

skalary i neonki (gdy skalary urosną zjedzą Ci te neonki)

U wielu ludzi widziałam to połączenie. Słyszałam, że w takim durzym aqwarium neonki będą uciekać przed skalarami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj, to jest naprawdę duży zbiornik, musisz się trochę sama pointeresować a nie liczyć że ktoś wszytsko się dowie i zrobi za Ciebie. tak jak mówiłam poczytaj o rybkach które chciałabyś mieć i ogólnie o akwarystyce. osobiście myślę że to jest zbyt duże akwarium dla poczatkujacego. może poprzestać na 112 litrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Z kuli 12,5 L na akwa 300-450 L :o

Masz pojęcie o akwarystyce, pierw musisz z przynajmniej z miesiąc posiedzieć w necie i poczytać bo w takim akwa jest naprawdę wiele możliwości a decyzje muszą być przemyślana... :) proponował bym też ok. 100 L ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam charakterystyki wszystkich rybek, które chciała bym mieć. Zamiast brzanki sumotrzańskiej mogłabym dać brzankę rekinią. Nie podgryza innych rybek i szczerze mówiąc bardziej mi się podoba. Martwi mnie tylko połączenie gupików ze skalarami. Ale nadal uważam że dałyby sobie radę w takim aqwa. Reszta rybek do siebie pasuje.

 

P.S.

Nie załorze 100l bo mój tata mówi, że jak ma mi kupić aqwarium to porządne, rzeby cała rodzina skorzystała - czy cos takiego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Nie polecam brzanki żadnej odmiany, bo nigdy nic nie wiadomo... tak jest z brzankami :)

Ale zamiast brzanki polecam danio (bardzo energiczne, stadne rybki) i molinezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad się takich tatów bierzę ? ;)

zgadzam sie z sugestią dotyczącą danio. mozesz miec przecież 2 różne odmiany danio zamiast brzanek. są bardzo ładne np pręgowane i nie sprawiają problemów wychowawczych ;)

w sumie ludzie trzymaja neony ze skalarami, ale jest to ryzyko. jak zaczną znikać po jednym to rpzynajmniej bedziesz wiedziałą co sie z nimi stało ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki rekinie są fajne i nie obgryzają innym rybom płetw. Jak już mieć brzankę rekinią to najlepiej około 8 sztuk bo to ryba stadna jest. Możesz wybrać jakieś rybki z mojej obsady która jest w opisie. Naprawdę wszystkie rybki u mnie są pocieszne. Tylko brzanek różowych nie polecam bo te już są agresywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...