Jump to content

Akwa 126l

Konribarca17
 Share

Recommended Posts

Co polecacie,aby udekorować akwarium 126l, posiadam już kilka roślinek m.in. trawę morską, ludwigie, moczarkę, 2 echinodorusy, posiadam także statek podwodny ceramiczny i zamek ceramiczny. Co jeszcze dodać, bo nie chcę dawać ceramiki ? Myślałem o jakichś kamieniach, korzeniu, dodatkowych roślinkach ;)

Oho zobaczyłem sygnaturkę. Nie jest dobrze. Kicz i tandeta. Prawie wszystko do zmiany... Obsada do wymiany, masz tam rybki które się nie nadają do takiego baniaka.

Podłoże do wymiany, to jest sztuczne i nienaturalne - może stresować ryby.

Powinieneś się pozbyć wszystkich sztucznych ozdób. Sporo pracy przed Tobą jeśli chcesz żeby to jakoś wyglądało.

Jakiej wilekości korzeń? To zależy od gustu ;) Jeśli chodzi o roślinki to daj : Nurzaniec, kabomba, moczarka, anubiasy, bacopy, mchy na korzenie. Roślin jest naprawdę dużo wystarcy poszukać. Pamiętaj o wymaganiach poszczególnych roślinek. Ilość też zależy od gustu - czy chcesz mało roślin, z licznymi korzeniami czy na odwrót - czyli w strone roślinniaka.

Najpierw powienieneś dobrze przygotować akwarium, żeby się ustabilizowało, udekorować tym co ci napisali przedmówcy według gustu swojego, a na samym koncu mysleć o rybkach. Zmień tło na jakieś jednolite bedzie ładniej wygladało.