Skocz do zawartości

Ile ryb?


Revers3125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze?

 

Opcja najbardziej logiczna - zero i taką odpowiedź pewnie otrzymasz od innych. Sumatry to piękne ryby z charakterem, ale są przy tym spore [choć do 60x30 pakuje się też większe ryby] i ruchliwe. Przydałby się przynajmniej baniak o długości 80cm. Jeśli jednak nie planujesz innych ryb, a dodatkowo zapewnisz im dobre warunki i parametry sprawdzane testami - to moim zdaniem możesz pokusić się o 8-10 sztuk. Jednak lepiej byłoby kupić, nawet ciut większy baniak. Więc jeśli dopiero przymierzasz się do budowy baniaka, to zbieraj na większy. Widzę jeszcze alternatywę. Brzanki pięciopręgie. Podobne, a w 63l czułyby się lepiej niż sumatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki. :P

Można by długo wymieniać, a Ty i tak musiałbyś po kolei sprawdzać dane gatunki. ;)

 

Najlepiej wejdź tutaj:

http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

Gatunek po gatunku sprawdzaj i wypisz co Ci się podoba.

 

Możesz też poprzeglądać inne tematy w dziale obsady. Jest tam masa przykładowych obsad.

 

Możesz też wejść w galerie na forum, oglądać zbiorniki o podobnym litrażu i wybrać jakieś ryby dla siebie.

 

Propozycji/układów/możliwości jest naprawdę gigantyczna ilość. Można zbudować jakąś obsadę, ale musimy mieć jakieś "podstawy". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Brat (ten, który dał mi 112l) musi się przeprowadzić do nowego domu. Niestety nie może zabrać ze sobą akwarium. Postanowił mi je odsprzedać. A więc. Akwarium ma wymiary 70x30x35. Jest bez pokrywy (robione na zamówienie). Ile brzanek sumatrzańskich mogę tam wpuścić? Tylko Brzanki. Filtr: AQUAEL Minikani 120. Oświetlenie: 40w. Sporo roślin. Podłoże to czarny piasek bazaltowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...