Skocz do zawartości

pielęgniczka ramireza - parka ??


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc o rozróżnienie płci ??

Sprzedawca twierdzi ze to parka, lecz dziwne zachowanie ryb coś mi mówi ze jednak to nie jest parka, rybki po kilku dniach wspólnego bytowania w akwarium strasznie się ganiają, choć nie widzę w rybkach zbytnio różnicy to jedno widocznie wpada mi w oko u jednej dolna płetwa ta tuz przy ogonie jest spiczasta i ostro zakończona to u 2 zaś jest delikatnie zaokrąglona( nie tak ostra i szpiczasta jak u tej 2)

Poza tym reszta wydaje mi się identyczna wielkościowo tez jest mała prawie nie zauważalna różnica 1 jest ciut większa od 2

post-8745-13685163309494_thumb.jpg

1-za ostrzona płetwa

2-łagodnie zaokrąglona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Polska jest jak dziecko z zespołem Downa.

Należy kochać, nie należy porzucać, ale nie należy mieć nadziei, że wyzdrowieje.” - Kuba Wojewódzki

 

 

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Regulamin jak widzę minimum złamany 3 krotnie

JAK WYTRZEŹWIEJESZ WRÓĆ ZA 14 DNI .ECIKGFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do tych ramirezek oddałem dziś jedna gdyż wydawało mi się ze to na 90% 2 samce myślę ze sienie myliłem...

Kupiłem dziś ramirezke "samiczkę" ??

Ps. nie mam jak zrobić fotki ale..

rybka jest mniejsza (możne dla tego ze młoda) ? niema przerośniętej płetwy grzbietowej jest cała równa jednakowa wielkość i wydaje mi się ze to samiczka gdyż ma lekko różowy brzuszek no i jest bardzo słabo wybarwiona znacznie różni się kolorystycznie od rybki już pływającej około tygodnia?

Co do zachowania ryby się już nie ganiają wzajemnie ale tez nie widzę zbytniego zainteresowania się sobą każda pływa sama sobie ;)

Proszę o pomoc czy tak po ogólnikowym opisie mogę stwierdzić ze w końcu mam samiczkę no i samca ;)

 

 

kilka fotek:

post-8745-13685163318293_thumb.jpg

post-8745-13685163318627_thumb.jpg

 

więcej zdjęć w kolejnym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do tych ramirezek oddałem dziś jedna gdyż wydawało mi się ze to na 90% 2 samce myślę ze sienie myliłem...

Kupiłem dziś ramirezke "samiczkę" ??

Ps. nie mam jak zrobić fotki ale..

rybka jest mniejsza (możne dla tego ze młoda) ? niema przerośniętej płetwy grzbietowej jest cała równa jednakowa wielkość i wydaje mi się ze to samiczka gdyż ma lekko różowy brzuszek no i jest bardzo słabo wybarwiona znacznie różni się kolorystycznie od rybki już pływającej około tygodnia?

Co do zachowania ryby się już nie ganiają wzajemnie ale tez nie widzę zbytniego zainteresowania się sobą każda pływa sama sobie ;)

Proszę o pomoc czy tak po ogólnikowym opisie mogę stwierdzić ze w końcu mam samiczkę no i samca ;)

Skoro jest to mała rybka to ciężko stwierdzić, ale po Twoim opisie można stwierdzić, że na 80% jest to samiczka. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty ich nie widzisz? Ikra może będzie złożona i niezapłodniona bo będą to 2 samiczki. Tarło mogło się odbyć w sklepie przez dobraną parkę, a on je kupił niedobrane i co wtedy? Wiesz jak ciężko dobrać odpowiednie parki, trzeba obserwować cierpliwie codziennie a mało który sprzedawca to robi i wyławia dobrana parkę :lol: . Ps Ramirezki tarło najlepiej odbywają w bardzo miękkiej wodzie. Kto hodował i dobierał ramirezki pewnie wie :) Ja niestety mam je od niedawna i ciągle czekam aż się dobiorą, bo na razie 5szt pływa w grupce :mrgreen: Może się mylę i maluszki się wylęgną czego serdecznie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...