Jump to content

[200l] Ogólne. Towarzystwo dla motylowca


danxdan
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tu nowy;)

 

Zamierzam kupić większe akwarium (200l) ale nie chce pozbywać się motylowca, którego mam już ponad dwa lata. Chciałbym założyć akwarium ogólne z dużą ilością roślin i mniej więcej wiem co ma tam być, tzn. jaki wystrój, rośliny itd., wszystko oprócz gatunków ryb. Chciałbym abyście polecili mi jakąś rybę która nie przykuje uwagi motylowca, a która będzie mogła tworzyć ławice, bardzo podoba mi się neon, ale mój "motyl" zjada gupiki które podpływają za blisko, a zabija te których nie jest wstanie przełknąć, czyli nawet dorosłe samice. Gdyby te gupiki nie pływały przy powierzchni nic by im się nie stało, co prawda neony nie pływają przy powierzchni ale nie chciałbym zeby motylowiec je zjadał i wole być ostrożny... i tutaj największy mój problem i jednocześnie prośba do Was co proponujecie? Jeśli uważacie że motylowiec do oddania to nie będę miał wyboru ale póki co myślę i planuję.

Link to comment
Share on other sites

Polecam Świecika Kongolańskiego rybko pochodzi z tego samego biotopu co Motylowiec i rosnie do wystarczajacych rozmiarów także twój motylowiec nim sie niezainteresuje ponadto mógłyś dokupić motylowcowi chociaż jedenego toważysza.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Propozycja bardzo mi się podoba bo ten świecik taki kolorowy jest;) mam pytanie więc ile takich świecików mogę trzymać w 100x50x40 (200l)? oczywiscie myslalem o towarzystwie dla motylowca ale zanim kupie towarzysza musze wiedzieć co będzie w akwa. Oczywiście jestem otwarty na dalsze propozycje;)

 

Dziękuje:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...