Skocz do zawartości

Kilka pytań - obsada 54l


Pazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i od razu przejdę do rzeczy, od jakiegoś czasu posiadam akwarium 54l, które przejąłem po siostrze, która nie za bardzo się zna na rzeczy (z resztą ja również jestem początkujący). Tak więc, siostra miała słabą obsadkę roślin, korzeń i jakiś kamień a do tego muszelki. Wywaliłem muszelki, bo wiadomo jak działają na wodę, wstawiłem parę moczarek, które rozmnożyłem, do tego mam jeszcze mech jawajski w okół korzenia oraz kamienia, anubias bartera lub niski oraz nurzaniec lub ponikło igłowate (sam nie wiem do końca co to, ale wydaje mi się, że szersze od ponikła i jakoś troszkę przestało rosnąć)

A teraz obsada:

Było:

- 2 gupiki

- 2 molinezje czarne

- 2 glonojady

- 1 bocja

+ jakieś zdechłe rybki (w tym małe ilości neonów) za czasu mojej siostry

 

aktualnie jest:

- 3 bocje (2 dojrzewają, a trzecia ma już rok)

- 1 molinezja czarna (też ma prawie rok, tamta zdechła pod korzeniem, najprawdopodobniej zakopała ją również bocja)

- 6 neonów czerwony

- 3 razbory (chyba szkliste, takie srebrne)

- 3 bystrzyki barwne

- 2 również tamtejsze glonojady (które też mają około roku, dość duże są)

 

Woda jest filtrowana i wymieniana dość regularnie, czyszczę czasami szyby zbiornika skrobakiem (magnes), oświetlenie jest dość dobre a do tego temp. stała 22-25C, mam trochę zanieczyszczone podłoże i wiem, że będę musiał uzbroić się w odmulacz. Dodam, że rybki były karmione wyłącznie pokarmem suchym póki co - 2 razy dziennie zazwyczaj.

 

Łącznie 18 ryb, nie wiem czy to nie przerybienie i do tego czytałem trochę o rybkach i pewnie dla bocji lub glonojadów to za małe akwa, bo w sumie to rybki nie chowają się po kątach i nie jest generalnie źle, choć ostatnio molinezja z powodu za pewne samotności zaczyna stulać płetwy. Więc tutaj moje pytanie - czy oddać któreś rybki, czy zmienić obsadę i w ogóle, liczę na poradę. Myślę, że to właściwy dział, choć sam do końca nie wiem. Jak będę mógł to wstawię zdjęcie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej człowieku, dlatego mam zamiar je oddać do sklepu zoologicznego czy gdzie tam będę mógł. Mówię, że przejąłem je od młodszej siostry dlatego zasięgam po poradę, troszkę czytania ze zrozumieniem. Zapomniałem dodać, są tam jeszcze 2 sumy szkliste.. W takim razie, które rybki mam oddać? Na pewno bocje, a co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 3 bocje do oddania

- 1 molinezja czarna za małe akwarium do oddania

- 6 neonów czerwony mogą być ale zwiększyć do min 10 szt. choć akwarium jest na styk

- 3 razbory do oddania zdecyduj się na jedne ryby ławicowe

- 3 bystrzyki barwne za małe akwarium

- 2 również tamtejsze glonojady do oddania za małe akwarium

 

 

Proponowana obsada :

- razbory klinowe w ilości 15 szt.

-kirysek panda w ilości 6 szt.

1+1 pielęgnica ramireza

i jakieś heleny na glony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...