Skocz do zawartości

[126l] W drodze do Ameryki


Pilchu88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik został zalany w środę 30.03.2011. Na razie nie wygląda zbyt okazale… Chciałbym, żeby chociaż trochę przypominał biotop Ameryki Południowej. Zresztą idealnego biotopu odtworzyć się nie da. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie prezentował się coraz lepiej dzięki Waszej pomocy. Liczę na Wasze porady i sugestie no i oczywiście na krytykę jeśli trzeba.

 

:arrow: Wymiary:

80x35x45 (126l)

 

:arrow: Sprzęt:

Filtr Aqua-Szut Turbo 750 N

Grzałka Elite 100W

 

:arrow: Oświetlenie:

1x18W Day Light

1x20W Aqua-Glo

 

:arrow: Tło:

Na razie ohydna fototapeta, za jakiś czas zmienię na tło z brystolu

 

:arrow: Podłoże:

20kg żwirku rzecznego o granulacji 2 - 5 mm

 

:arrow: Dekoracja:

Korzeń

2x Kokos

Grota

Kamienie

 

:arrow: Rośliny:

Żabienice

Moczarka

Kabomba

Anubias

Strzałka (???), to co stara się zamaskować filtr. Pani w zoologu twierdziła, że to strzałka. Mi to wygląda na Nurzaniec olbrzymi. Co to jest?

 

:arrow: Nawożenie:

Kulki gliniano - torfowe w podłożu

Tropical Aquaflorin

 

:arrow: Planowana obsada:

20x Neon Innesa

1+3 Pielęgniczka żółta (Borella) lub 1+1 Ramireza

6x Otosek lub Kirysek pigmej

 

:arrow: Co muszę zrobić:

Planuję za korzeniem posadzić któryś z gatunków Nurzańca. Na pierwszym planie wypadałoby zrobić trawniczek. Myślę o Wgłębce wodnej. Chyba, że nada się na to inna roślina z Ameryki Południowej? Do korzenia chciałbym przymocować mech Christmas Moss. Jest jeszcze jakiś w miarę dostępny z tego rejonu świata? Może macie któreś z tych roślin na zbyciu?

Nie będę się spieszył z wpuszczaniem obsady, chciałbym żeby akwarium troszkę zarosło. Myślę, że miesiąc wytrzymam bez rybek 

No i muszę zrobić coś z tłem, strasznie to teraz wygląda. Kupiłem używane akwarium z już przymocowaną fototapetą. Myślałem, że będzie to jakoś wyglądało. Niestety myliłem się.

 

:arrow: Zdjęcie:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da się zrobić biotopu "Ameryka". Jeśli chodzi o południową to dzieli się na 3, główne typy: Czarne wody Ameryki Płd, Białe wody i wody przejrzyste, każda z nich całkiem inna od drugiej. Jak chcesz akwarium biotopowe to wybierz jeden z tych typów. Bo na razie nie wiem w jakim kierunku zmierzasz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są trzy głowne typy. Pod hasłem "Ameryka" miałem na myśli region którym chciałbym się zająć, bo raczej konkretny biotop przy takiej obsadzie i roślinności mi nie wyjdzie. A jeśli mam już skonkretyzować to wybieram wody przejrzyste, bo jakoś BW mnie nie pociąga a białe wody nie są moim zdanie szczególnie dekoracyjne z powodu słabej widoczności w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wody przejrzyste to:

Najlepiej kupić lepszą filtrację bo te wody są bardzo czyste.

Przydałoby się dorobić lepsze oświetlenie. Mchy to raczej nie Ameryka. Trzeba poczekać az akwarium obrośnie. Z tego co wiem kabomba wymaga może nie najlepszego ale nie standardowego oświetlenia. Mi 2 razy padła w 0,3W/l. Dobrze by było dokupić jeszcze jedną jej wiązkę i rozsadzić tak by zajęła cały tył. Nurzaniec też się zagęści. W wodach przejrzystych dominują Enchidorusy więc dobrze by było kupić jeszcze 2-3.

Poza tym ładnie by wyglądały jeszcze tak z 2 korzonki na boki.

 

Co do obsady.

Podaje się 1+3 nie 3+1. ;) A przynajmniej tutaj.

Zamiast oklepanych neonów polecam ci bystrzyki. Bardziej nadają się do tego biotopu i sa ciekawsze niż neony, które sa w każdym temacie. Tutaj tak z 17 bystrzyków Alexorda albo bystrzyków pięknopłetwych.

Śmiało więcej kirysków. Jak Pigmeje to spokojnie 9 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wody przejrzyste to:

Najlepiej kupić lepszą filtrację bo te wody są bardzo czyste.

Przydałoby się dorobić lepsze oświetlenie. Mchy to raczej nie Ameryka. Trzeba poczekać az akwarium obrośnie. Z tego co wiem kabomba wymaga może nie najlepszego ale nie standardowego oświetlenia. Mi 2 razy padła w 0,3W/l. Dobrze by było dokupić jeszcze jedną jej wiązkę i rozsadzić tak by zajęła cały tył. Nurzaniec też się zagęści. W wodach przejrzystych dominują Enchidorusy więc dobrze by było kupić jeszcze 2-3.

Poza tym ładnie by wyglądały jeszcze tak z 2 korzonki na boki.

 

Co do obsady.

Podaje się 1+3 nie 3+1. ;) A przynajmniej tutaj.

Zamiast oklepanych neonów polecam ci bystrzyki. Bardziej nadają się do tego biotopu i sa ciekawsze niż neony, które sa w każdym temacie. Tutaj tak z 17 bystrzyków Alexorda albo bystrzyków pięknopłetwych.

Śmiało więcej kirysków. Jak Pigmeje to spokojnie 9 sztuk.

Jak będę przy kasie to pomyślę o lepszej filtracji. Na razie zobaczę jak ten filtr się sprawuje. Gdzieś się doczytałem, że Christmas Moss występuje w dorzeczu Amazonki, będę to musiał sprawdzić. Jak akwarium dobrze zarośnie to może nawet mchy nie będą potrzebne. Drewno wśród zieleni będzie ładnie wyglądać. Enchidorusy na pewno jeszcze dokupię. Jeśli Kabomba nie zmarnieje to dokupie drugą wiązkę.

 

Co do obsady.

Faktycznie podaje się odwrotnie niż napisałem. 1+3 oczywiście. Nie wiem skąd ten błąd :oops:

Pewnie jeszcze sto razy się zastanowię jakie rybki wpuszczę. Dziękuje za propozycje ;)

 

edit : Zapomniałem dodać, że myślałem już wcześniej o korzeniu w lewym rogu, który by jeszcze bardziej maskował filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...