Skocz do zawartości

Pielęgnica Sajica rozmnażanie pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Z encyklopedii super akwarium:

Temperatura

 

22-27 C (najlepsza z połowy tego zakresu)

Warunki hodowlane

 

Parametry wody: Twardość 8-16 n oraz pH 6,6-7,5. Akwarium powinno być duże oraz zaopatrzone w sztywne rośliny, groty, otoczaki i korzenie. Gatunek ten można hodować z innymi większymi spokojnymi rybami. Lubi przekopywać żwir, a więc rośliny powinny być dobrze zamocowane.

Rozmnażanie

 

Jest możliwe w warunkach akwariowych. Młodymi opiekują się oboje rodzice. W trakcie tarła może wykazywać pewien poziom agresji. Za miejsce tarła wybierają wcześniej wykopany dołek w podłożu. Młode wylęgają się po około 70 godzinach. Z chęcią spożywają pyliste pokarmy suche, drobne pokarmy żywe oraz gotowane żółtko jaj.

Nie wiem dokładnie kiedy osiągają dojrzałość płciową, ale na pewno nie jest to 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/download.php?id=17975

http://forum.superakwarium.pl/download.php?id=17929

 

Tak wygląda młoda, wybarwiona i w pełni dojrzała (właśnie po tarle) samica. Ma ok. 5-6 cm, na dolnym zdjęciu razem z dużo większym samcem. W którymś z licznych postów kolegi Marcina-... widziałem chyba zdjęcia sajica i tamte ryby wyglądają jeszcze na zbyt młode do rozrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) tak się składa, że akurat udało mi się rozmnożyć te pielęgnice.:)Na początku miałam ich 6 żeby podobierały się w pary.Pierwsze tarło miały jak mierzyły ok 6-7 cm ale nic z tego nie wychodziło,zdarzyło się tak, że samiec dopuszczał do gniazda drugą samice i pożerała ona ikrę,raz zdarzyło się, że dwie samice złożyły ikrę(potem je wydałam i zostały 4) jakieś 3 tygodnie temu dobrała się parka i złożyła ikrę w łupinie orzecha kokosowego,stały się agresywne dla pozostałych dwóch więc te dwie wydałam żeby wszystkim oszczędzić stresu.:)Dziś mam ok 150 młodych,są jeszcze bardzo maleńkie,parę już padło ale to naturalne:) jak masz pytania to pytaj śmiało.:)

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

U mnie sprawa ma się podobnie. Mam parkę Sajiców, najpierw samiec gonił samice, teraz pływają już razem. Wykopały jeden dołek w podłożu, później drugi teraz kopią trzeci a ikry złożyć nie chcą...

 

Dodam że w akwarium (112l) jest jeden duży korzeń, kilka muszli, roślinki ( nie pamiętam nazwy ).

 

Obsada: 2x neon innesa

2x brzanka sumatrzańska

2x maluchy zbrojników niebieskich

1x pielęgnica sewerum

2x pielęgnica sajica

 

Temperatura wody to 26-27 stopni. Ph 7,0.

Chorób żadnych w akwa dawno nie było. Filtr i napowietrzanie śmigają non stop. Światło 12h dziennie.

Jak mogę pomóc im przy tarle? Temperatura wody to 26-27 stopni. Ph 7,0.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U mnie sprawa ma sie podobnie. Mam parkę Sajiców, najpierw samiec gonił samice, teraz pływają już razem. Wykopały jeden dołek w podłożu, później drugi teraz kopią trzeci a ikry złożyć nie chcą...

 

Dodam że w akrawium (112l) jest jeden duży korzeń, kilka muszli, roślinki ( nie pamiętam nazwy ).

 

Obsada: 2x neon innesa

2x brzanka sumatrzańska

2x maluchy zbrojników niebieskich

1x pielęgnica sewerum

2x pielęgnica sajica

 

Temperatura wody to 26-27 stopni. Ph 7,0.

Chorób żadnych w akwa dawno nie było. Filtr i napowietrzanie śmigają non stop. Światło 12h dziennie.

Jak mogę pomóc im przy tarle? Temperatura wody to 26-27 stopni. Ph 7,0.

 

 

Pozdrawiam

 

Najlepiej nic. Ja moim pielęgnicom podczas tarła nie przeszkadzałem i nic nie robiłem. Efekt? Zajrzyj tutaj - viewtopic.php?f=22&t=29632&start=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...