Skocz do zawartości

Rybia ospa - podniesienie temeratury wody i ryby.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakis czas temu zauwazylem u swoich molinezji jakies plamki na skrzelach (takie malutkie i odbijajace swiatlo), niestety dopiero teraz mialem czas na poszukanie jakis informacji o tym. najbardziej pasuje mi choroba nadnieniona w temacie. Teraz moje pytania:

 

1. Istnieje prawdopodobienstwo, ze troche za dlugo zwlekalem z "wywiedzeniem sie" nt. choroby i cysta juz sobie lezy gdzies na dnie zbiornika tak wiec, czy jezeli podniose temperature w baniaku do 35*C to rybki w obsadzie : molinezje, gupiki, mieczyki, kiryski, neony oraz glonojady (te ciemne i w kropki) wytrzymaja taka temperature przez kilka godzin ? jakie beda tego nastepstwa ? zapomnialem dodac, ze w akwa mam rowniez krewetki filtrujace i takie ciemne w paski i kropki.

 

2. czy zakupic po prostu preparat (czytalem, ze malo pomaga) i czekac ?

 

3. Wyczytalem, ze kiedy orzesek "dojrzeje" i opadnie na dno to plamki z ryb znikaja, na mojej molinezji te plamki sa chyba ponad tydzien, a podobno te jednokomorkowce potrzebuja tylko 5 dni do dalszego rozwoju sytuacji. Tak wiec czy mozliwym jest, zeby rybki mialy te plamki dluzej ?

 

Fotek nie posiadam - telefonem nie chca dobrze wyjsc

Temp. wody 25 - 26 *C

PH 7,5

 

nie mam czasu na badanie azotanow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz przechodzę ospę w moim 112 l i robię tak ;

temperatura:32-33(aquael 150w) tylko jak podniosisz to stopniowo i obserwuj co dzieje się z rybami

Włączona deszczownica filterek mam ciśnieniowy więc daje doskonale;) (aquael)

i chodzą dwa brzęczyki z napowietrzeniem 200l/h (eheim)

zgaszone cały czas światło i ospa powoli przechodzi

mam takie same krewetki jak ty wszystko się trzyma ;p a w akwarium jak by wody nie było takie natlenienie:)

chemii nie pchaj szkoda bakterii w filtrze u mne już 3 dzień i powoli z ramirezów znika ospa:)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem ichtio z tropical temp 28 29 do 60l awka dodałem 5 ml następnego dnia 2.25 trzeciego 2,25 ml po 3 dniach wymieniłem 20% wody i dodałem 2,25 ml po 4 dniach węgiel aktywny do filtra wszystkie rybki przeżyły choroba ustąpiła brak objawów jak na dzień dzisiejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...