Skocz do zawartości

Zdychają gupiki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś złego dzieje się w moim akwa. Zaczęło się od jednego gupika pływał krzywo pod kątem 45 stopni, zdarzało się że podpływał na powierzchnię po czym opadał na dno po około 3 dniach niestety zdechł. Dziś zauważyłam kolejne dwa gupiki w takim stanie (jeden pływał bokiem potem do góry brzuchem i leżał na dnie) niestety z tego co widzę szybciej zdechną. Nie zauważyłam nic szczególnego w wyglądzie zewnętrznym, żadnych plam smug odbarwień jeden z nich ma jakby troszkę zmieniony ogon jakby się na krawędziach strupki zrobiły. (zał. zdjęcie)

Akwarium ma 60l, temperatura wody 27 stopni, obsada: 5 gupików, 5 neonków, narybek molinezji i gupika, 2 platki

Z ozdób jakie mam to piaskowiec, kokos i jeden sztuczny kłębek. Roślinki: nurzaniec, moczarka

Od ostatniego czasu nic w akwa nie zmieniłam, nie kupiłam żadnych rybek. Filtr chodzi non stop (z wyjątkiem karmienia)

Niestety wiem, że to jest mój błąd i być może to jest przyczyną choroby rybek ale nie robię podmian wody. (tzn. już robię ale nie robiłam niestety do tej pory) parametrów wody też nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki pływają w tym akwarium już długo, nie kupuję bo kocą mi się i nagle miałaby zaszkodzić im temperatura??

Czy filtr ma działać kiedy karmię rybki?? (karmię dwa razy dziennie pokarmem w płatkach Ichtio- vit tropicla a maluchy dostają mikrovit Basic również Tropical) Chemię jaką używałam do tej pory to: Zieleń, błękit i dziś kupiłam polecony w sklepie Capitox wszystko zoolek-u.

antychlor po to żeby wlać wodę bezpośrednio z kranu żeby była wlana o odpowiedniej temperaturze do akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...