Skocz do zawartości

obsada do 100l


kacper04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.To mój pierwszy post na forum ,liczę na wyrozumiałość ;). akwarium mam około 1 roku. Akwa. 90l netto , a w nim :

filtr zewnętrzny fluval 104

maly filterek wewnetrzy ( chińszczyzna do lepszej cyrkulacji wody)

grzałka - temp.wody 25 stopni.

oświetlenie 0,4W/l

rośliny - zarośnięte około 1/3 akwarium głównie wolno rosnące.

parametry wody (mogą być niedokładne robione testem paskowym)

NO3 -0

NO2-0,5 (poprawia się po dodawaniu easy carbo)

GH- >4 : >7

KH - 3 : 6 ( bardzo miękka woda wodociągowa .dodaję trochę sody , ale ogranicza mnie podnoszące sie PH.

PH w przedziale 7 do 7,5

Podane parametry są wynikiem obserwacji i wielu testów robionych przed i po podmianie wody(cotygodniowo około 15:20%)

obsada:

neon inessa -10 szt.

black molly -2szt.

mieczyk hallera -2 szt.

głupik - 2 szt (chłopcy)

zbrojnik niebieski - 1 szt.

 

Chciałbym dodac jeszcze jakieś rybki , ale nie wiem czy już nie będzie za dużo.Co sądzicie o powiększeniu obsady? Myślałem o danio , a jakie są wasze sugestie? Dziękuję za pomoc .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygooglowałem "kiryski Doskonale czuje się w jasnych zbiornikach z piaszczystym i miękkim podłożem" .Niestety wierzch podłoża w akwarium to żwir gęsto "obsadzony" kamieniami. Co do pielęgniczek to wolałbym uniknąć karmienia żywym pokarmem , poza tym chyba lepiej pasują do

akwarium jednogatunkowego.

Niestety baniaczek jest bardzo niski ( 30 cm słupa wody) ,więc nawet przy doborze na strefy wystąpi " wymieszanie się " gatunków. Przynajmniej tak mi się wydaje , nigdy nie zwracałem uwagi na "strefowość" obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, są dobre do wielogatunkowych. Nie trzeba ich karmić żywym pokarmem, choć jak chyba wszystkie ryby go preferują. Możesz zastąpić go suszonymi pokarmami Tropicala z linii naturalnej.

 

Albo danio albo neony przy czym danio ma inne wymagania. A więc tak 15-16 neonów. Wybierz 2 z 3 gatunków żyworódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramirezy i otoski potrzebują wody o kwaśnym odczynie , co może i jest do osiągnięcia , ale raczej nie za dobrze wpłynie na resztę obsady .

A co sądzicie o pielęgniczce Kakadu ? Tak ze trzy samiczki i samiec . Tylko czy można je dostać w zoologach, bo byłem się pytać o pielęgniczki ,to gość mi wciskał pyszczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...