Skocz do zawartości

Padają ryby i krewetki pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem bo już sam nie wiem co jest w moim zbiorniku. Najpierw padały krewetki z 22 zostało 5 a teraz zaczynają padać gupiki po 2 na dzień. Testy robię wszystko ok No2 No3 niewykrywalne Kh i Gh w noromie jedynie Ph mi się podniosło do 8. Zbiornik ma 90 L stoi już 2 miesiące także dojrzały, co tydzień podmieniam 20% wody,teraz 2 razy w tygodniu. Obsada zbrojnik, platka, kirys, otosek i gupiki. Choroby żadnej nie widać po rybach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ph a jakaś choroba jak pulchnina wodna czy coś takiego ? Dziwne. Ja bym Ci radził wydezynfykowanie akwarium ;p . Przetransportuj gdzieś ryby na 1-2 dni i zabierz się do pracy ;p , wszystko dokładnie wyczyść , nie używaj hemi takiej jak np: domestos czy mydło do rąk . Użyj soli lub wody utlenionej ale bardziej wode utlenioną polecam ponieważ ja próbowałem roślinki w solance wymyś i pogniły;p . Po opłukaniu roślin wodą utlenioną dokładnie opłucz je zwykłą wodą . To samo z żwirem i innymi ozdobami oraz grzałką i filtrem oraz całym szkłem ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek9714, a po 1-2 dniach wpakować z powrotem ryby do niedojrzałego akwarium? Czyli na problem padanie ryb polecasz mu restart zbiornika... Gorszych bzdur dawno nie czytałam.

Moim zdaniem ph=8 to już powód to tego, by przypuszczać, że problem leży tutaj. Czym zbijasz takie wysokie ph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph niczym nie zbijam jest w granicach 7,5-8,0

Temperatura pokojowa około 22-24 stopnie ogólnie to nie używam grzałki od 2 lat.

Filtr oczywiście 24/7 chodzi z lekkim napowietrzaniem.

Po rybach żadnych objawów nie widać, oczywiście myślałem o restarcie ale nie będę w drugim 30 litrowym akwarium trzymał ryb, aż mi to dojrzeje. Chemii nie leje prócz easybalance, Co2 nie daje, ryb nie przekarmiam no masakra może jakaś bakteria w wodzie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem bo już sam nie wiem co jest w moim zbiorniku. Najpierw padały krewetki z 22 zostało 5 a teraz zaczynają padać gupiki po 2 na dzień. Testy robię wszystko ok No2 No3 niewykrywalne Kh i Gh w noromie jedynie Ph mi się podniosło do 8. Zbiornik ma 90 L stoi już 2 miesiące także dojrzały, co tydzień podmieniam 20% wody,teraz 2 razy w tygodniu. Obsada zbrojnik, platka, kirys, otosek i gupiki. Choroby żadnej nie widać po rybach,

Podaj dokładnie parametry wody i jakimi testami mierzysz?

 

PH jest zbyt wysokie moim zdaniem.

To nie jest raczej wina Ph.Obstawiam,że jest za wysokie NO3 i Gh. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany w sobotę zrobiłem ostrą przycinkę roślin w akwarium wyrzuciłem wiadro roślinek zostawiłem kilka, podmieniłem 50 % wody i od soboty spokój, żadna nie padła. Nie wiem co miało związek z tym, ale może miały zbyt mało miejsca do pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...