Skocz do zawartości

[54l]BW na początek


kojut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powracam do akwarystyki po kilku miesiącach przerwy. Zaczynam z 54l Aquael.

Na początek będzie BW, na zdjęciach podobało mi się zawsze. Będę próbował utrzymać warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.

Trochę danych:

-filtr Aquael Fan1

-napowietrzanie razem z filtrem(jak się będzie sprawowało nie mam pojęcia)

-oświetlenie 11W

-grzałka Aquael 75W

 

Parametry wody będą sprawdzone przed zakupem ryb(najwcześniej w tą sobotę).

Planowana obsada:

-12-18 szt. neona inessa

-6 szt. kiryska panda

 

Kilka fotek z przygotowań:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega axidus821 zna się na tym, więc pomoże. Z tego co doczytałem to neon jak i kirysek panda żyją w BW(chyba, że książki i portale kłamią), więc obsadę mam załatwioną. Zmiękczanie- szyszki olchy- mam nadzieję utrzymać poziom 5-10GH. Ph na poziomie 5.5 powinny utrzymać korzenie(przynajmniej przez pierwsze kilka mies.). Tak jak napisałem wcześniej- ryby będą dopiero gdy parametry będą jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz parametry kranówki (pH, GH, KH)? Do zbijania parametrów dobre są też lignity. Tu brakuje przede wszystkim tego kolorku wody. Kup torf i wrzuć do filtra lub zrób wywar, chyba, że korzenie świeże to same powinny zabarwić. Te liście ułożone na kupce wyglądają nienaturalnie. Porozrzucaj je. Do planowanej obsady jak najbardziej można dorzucić jakąś pielęgniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek fajnie. Może zamiast pospolitych Innesek neony zielone? Bardzo klimatycznie prezentują się w zabarwionej wodzie. ;)

 

PS: FAN1 może nie wyrabiać przy docelowej obsadzie.

Z zielonymi bedzie klopot, ciezko je w IE dostac. Filter jak nie bedzie wyrabiac to wymienie na wiekszy. Taki byl w zestawie z akwa i mialem nadzieje, ze producent wie co robi;). Co do korzeni, to dwa mniejsze sa pod tymi wiekszymi, ale na razie nie chca same tonac. Jak zaczna to wtedy znajda sie na gorze oczywiscie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówią producenci, a to jak się ma praktyka to dwie bardzo rozbieżne rzeczy. ;)

Miałem do czynienia z FAN1 w podobnym litrażu i przy podobnej obsadzie jak Twoja planowana.

Filtr jest na styk i do czasu aż nie będziesz przekarmiał ryb jakoś da radę, ale zmianę na jakikolwiek lepszy zauważyłbyś gołym okiem. ;)

 

W każdym razie powodzenia. Czekam na efekt finalny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE to Irlandia:) W poblizu mojego miasteczka, powiedzmy w promieniu 30km, jest 8 sklepow zoologicznych w tym tylko 1 stricte akwarystyczny i 5 nalezacych do 3 najwiekszych sieci. I w kazdym z nich wybor jest ograniczony do kilkunastu najpopularniejszych gatunkow. Jak do poprzedniego zbiornika szukalem otoskow i kosiarek to czekalem 2 miesiace az sprowadza te rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...