Skocz do zawartości

glony przy starcie - coś robić czy zaczekać?


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium ma 2 tygodnie, dokładnie, więc NO3 ogromne (rzecz wiadoma). Nawożę tylko potasem i easy carbo. Z powodu dużego NO3 (zamykanie się cyklu azotowego) zachwiał się stosunek azotu do fosforu . Mam lać fosfor aby utrzymać ten stosunek czy może poczekać do ustabilizowania NO3? Z dnia na dzień dzisiaj powstało mnóstwo zielenic na żwirku, do tej pory było tylko niewiele na szybie. zapobiegawczo zwiększyłem 2x dawkę easy carbo.

 

Proszę o porady, działać czy poczekać waszym zdaniem? Fosforu nie podawałem jeszcze (polecano mi dopiero po miesiącu od startu)

 

zbiornik jak w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poczekaj z nawożeniem, az sie wszystko ustabilizuje, osobiscie tez miałem problem na poaczatku po jakims miesiacu z glonami, po 2 zaczalem nawozic, zwiekszyłem ilośc roslin i po porblemie, po kolejnym 1 miesiacu pojawily sie okrzemki, mam nadzieje ze szybko znikną. Po zalaniu zbiornika na swieżo borykałem się z glonami nitkowymi i okrzemkami, ale jak mówilem po ustanilizowaniu sie zbiornika glony nitkowe całkowicie jak i okrzemki znikneły. Co do zielenic pojawiły się w znikomych ilosciach ale po starciu gąbka już nie powrociły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie prawie nie nawożę, co2 wręcz walczy z glonem, easy carbo też (takie są opinie). Potas to standard, dzięki niemu rośliny wykorzystają więcej NO3. właśnie zmniejszyłem ilość światła, żwirek zbiorę wierzchnią warstwę zaglonioną i dam nową. Włożyłem ze starego akwarium 3 kamienie na których było trochę zielenic, dzięki temu całe zielenice siadają w ogromnych ilościach właśnie na tych kamieniach (mam nadzieję że dzieki temu nie będą siadać gdzie indziej. Zastanawiam się tylko jakim cudem dotyczy to przedniej szyby a bocznych nie:) za tydzień wpuszczam 50 amanek. Najdziwniejsze jest to że glon powstał pod świetlówką 6500 (czyli tam gdzie rośliny nie chcą rosnąć), a pod 10 000 nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ja miałem te problemy z glonami bo niestety jak pare dni stosowałem krótszy czas oświetlenia tak po prawie tygodniu zaczalem świecic po 12h, a co do szyb. Tez tak mam że tyla po częsci prawa boczna i przednia obrastaja glonem a boczna lewa od strony okna prawie wogóle. Nie wie od czego to zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...