Skocz do zawartości

Drgania i akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i bardzo bym prosił o pomoc !

Otóż , chce założyć nowe akwa , wszystko

już kupione :

akwa 126 L , kubełek , podłoże , korzenie , filtr RO i nawet solidna komoda , problem polega na tym , że mieszkam w bloku na 3 piętrze , 50 metrów od torów kolejowych . Jak przejeżdża pociąg a szczególnie załadowany towarowy to w domu wszystko lata , telewizor razem z szafką , kwiaty z podstawkami itd. Po przeczytaniu paru artykułów teraz jestem w rozterce , czy jest sens zakładać to akwa bo nie chcę sąsiadom remontować mieszkania .

Dodam że to akwarium niema żadnych listew wzmacniających , grubość szyby 6mm. Pod spód chciałem dać filc gruby. 10mm. a pod to styropian 20mm.

Mam akwa. 60 L już piąty miesiąc i na razie jest ok. ono ma wzmocnienia , ale te pociągi aż woda chlapie . Nie wiem co robić :cry:

Bardzo proszę o pomoc

 

POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa....bracki skuwał płytki w łazience ze ścian i podłogi młotowiertarką. No niby bicie aż takie silne nie było ale... Po drugiej stronie stała mocna, masywna, sztywna i ogólnie fajna komoda dębowa a na niej akwarium. Drgania rozpierdzieliły akwarium. Może u ciebie będzie inaczej a może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Decyzja zapadła , trudno , co będzie to będzie , mój pomysł to :

2 wzmocnienia wzdłuż szyb i jedno po środku w poprzek

pod akwa sztywny filc 10mm pod to styropian 20mm

i komodę kątownikami do ściany

co z tego wyjdzie zobaczymy , jak coś poinformuje

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie:

1. Mocowanie szafek do ścian ma sens tylko jeśli chcemy, żeby się nie przesuwała, lub nie przewróciła (mowa oczywiście o meblach stojących). Nie załatwi ci to problemu drgań, bo przecież nie szafka ci drga od pociągu, a budynek (a więc i wszystko co się w nim znajduje).

2. Z tymi wzmocnieniami to temat jest taki, że o ile to nie jest zbiornik klejony samodzielnie to producent na 100% zadbał o bezpieczeństwo. Oczywiście w "ciężkich warunkach", jakie u ciebie występują doklejenie wzmocnień nie zaszkodzi, a zapewne da większy spokój.

3. Może mniejsze akwarium ma wzmocnienia, bo zostało wykonane ze zbyt cienkiego szkła, jak na swoje wymiary?

4. Zadbaj o ubezpieczenie i to nie tylko, ze względu na warunki - uważam, że każdy, kto ma sąsiada pod sobą, powinien pomyśleć o takim ubezpieczeniu, gdy stawia akwarium >100L (chyba, że piętro niżej jest jakaś melina :P i lokatorzy nie zauważą ewentualnego zacieku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich po krótkiej przerwie !

Sprawa wygląda tak , przykleiłem dwie listwy wzmacniające wzdłuż i jedną w poprzek po środku , pod spód dałem filc a pod nim styropian 2 cm. Wszystko było wypomoziowane na perfekt , od niedzieli już wszystko pracuje ( prócz rybek ) oto kilka fotek

http://www.fotosik.pl/pok...116eb965d3.html

http://www.fotosik.pl/pok...b9d45ba97a.html

http://www.fotosik.pl/pok...849ffe0132.html

Dziś parzę a tu niema poziomu , akwa jest przechylone o jakieś 2mm. na tylną ścianę , listwa tylna jest już w wodzie a przednia nie i wziąłem poziomke . Nie wiem co robić , proszę o pomoc .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie 2mm przechyłu to nie jest aż tak wiele. Myślę ze nie powinno się nic stać. Ja też mam kiepsko wypoziomowany baniak i jak na razie się nic nie dzieje. Poziomowanie akwarium po zalaniu to już większy problem i stanowczo ci go odradzam. Może zaczęła się po prostu podłoga układać pod szafką. Można wiedzieć jaką podłogę masz w tym pomieszczeniu, i na ilu punktach wsparta jest szafka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił płyty osb i zrobił akwarium takie z leksza zabudowane i w szczeliny między osb a szkłem taką warstwę:

dużo waty - /

folię bąbelkową - !

 

/!/!/

 

pokrywę można przyklejać na taśmie klejącej jakby co.

 

 

Yyyyyyyyyyyyy ten teges ja dobrze czytam co ty piszesz ,lepiej by było włożyć akwarium do skrzyni i wypełnić pianka montażowa do okien ale niskociśnieniowa hhahahah nie nie mogę ...

A pokrywę na plastelinę najlepiej :aniol_diabel:

 

Proszę cie jak masz pisać takie bzdury nie pisz wcale bo mnie to przeraza twój tok myślenia temat blokuje edycje żeby mogli poczytać to inni .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img339.imageshack.us/i/beztytuufqm.png/

quote="AsFeron"]I jak zabudować takim czymś szafkę?

Kupujesz śrubki i skręcasz

I co do tego ma wata i folia bombelkowa?

Będzie amortyzowała drgania

 

 

Ze tak powiem drgania to musisz sobie ty zmniejszyć. Uprzedzałem poprzednio i co upominam ponownie o nie pisanie pierdół i pomysł wcześnie co ci da wata jak amortyzuje weź sobie ułóż waty metr i skocz na nią z 2 pietra .

 

A my się za ciebie pomodlimy .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ty chcesz akwarium skręcać :zamieszany: szafka (komoda) będzie przymocowana do podłogi. To że szafka może popękać się zgodzę ale to małe prawdopodobieństwo. A wygląd to jak kto lubi można zamiast OSB płytę meblową.

P.S. Do moda:

Po 1 pomysł nie jest mój tylko kolegi który miał podobną sytuację i się sprawdziło.

Po 2 zwykła wata kosmetyczna bardzo dobrze amortyzuje takie drgania (u kolegi kwiatki się przesuwają a w akwa nawet woda się nie rusza jakoś silniej)

Po 3 niech wypowie się założyciel tematu

 

 

ps . Do ciebie przestań proszę .ecikgfc

 

ps. co to jest szafla

2 P.S. szafla to literówka

Może nie uisz sobie tego wyobrazić ale te rozwiązanie działa bardzo dobrze.

 

No nie uiszem czy jakoś tak tych literówek to sporo ostatnio .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie chce mi się czytać dalej wystarczy że przeczytałem post

autora.Skoro masz takie wibracje to lepiej nie zajmuj się akwarystyką

czy Ty dobrze się tam czujesz mieszkając przy torach? Nie sądzę,

akwarium pewnie długo nie wytrzyma i nic tu nie pomoże a co się będzie działo

dalej z obsadą przekonasz się że będzie bardzo żle.

Dla Twojego dobra nie masz warunków na założenie akwarium to smutna prawda ale

prawdziwa.

Najlepiej ten temat zamknąć. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Szkoda, że kupiłeś akwarium. W takim przypadku mogłeś zrobić ten sam litraż ale oparty na szkle 8mm. Teraz już po fakcie.

Więc ogarnijmy temat. "Stawiałem" już nie takie zbiorniki na drewnianym stropie ;)

 

Solidna szafka!

Daj mi fotkę szafki z otwartymi drzwiami. Powiem Ci gdzie ją musisz wzmocnić.

Szafka musi być przykręcona do ściany.

Więcej ci powiem jak ją zobaczę.

 

Pod akwarium styropian 2-3cm. To wystarczy w zupełności.

 

Z czego masz podłogę/strop? Beton? Drewno?

 

Akwarium będzie na ścianie zewnętrznej czy wewnętrznej?

 

Edit:

 

Widzę, że Ecik jest bardzo tolerancyjny tutaj, ja natomiast nie. Kolejny bzdurny post i żegnamy się z forum na bardzo długo. Nie bedzie upomnień, ostrzeżeń itp. Po prostu sie pożegnamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...