Skocz do zawartości

[200l] Śledziowy ogólniak.


Sledziks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zdecydowałem się Wam przedstawić mój baniak. Założony był prawie rok temu, ale wczoraj byłem zmuszony przeprowadzić restart i jego wyniki będziecie mogli poniżej zobaczyć :)

 

Filtr Tetra EX 700

 

Grzałka 150W

 

Oświetlenie (od tyłu)

Diversa Opti Natural 7060K 30W T8

Sylvania Aquastar 10000K 39W T5

 

Podłoże

Zwykły żwirek

 

Dekoracje

Korzonki

Kokos

Kamień

 

Tło

Worek na śmieci (do wymiany)

 

Nawozy

Easy Carbo

Jakiś z allegro :D zacznę podawać za jakieś dwa tygodnie

 

Rośliny (większość nie znam liczę na pomoc w identyfikacji (wiem, że niektóre są w kiepskim stanie, ale mam nadzieję, że jakoś je odratuję))

Anubiasy

Żabienice (kilka rodzajów)

Lotos czerwony

Kabomba

Microsorium

Subwassertang

Flame moss

Limnobium

Rzęska wodna

(Więcej nazw nie znam. Na pewno są jeszcze jakieś inne mchy, których nie znam nazwy)

 

Obsada

4x Skalar

20x Neon czerwony

3x Neon innesia

7x Otosek

2x Molinezja

2x Pielęgniczka Ramireza (parka)

6x Kirysek albinos

4x Ampularia

2x Krewetka filtrująca

 

Fotki

Całość

Dołączona grafika

 

 

Skalary

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ramirez z kiryskami

Dołączona grafika

 

Ekipa sprzątająca plus jakie to rośliny :D

Dołączona grafika

 

Dowód na to, że skalary i neony mają się nawzajem gdzieś :D

Dołączona grafika

 

Dwa zboczuchy :D

Dołączona grafika

 

Ramirez w "gąszczu"

Dołączona grafika

 

Wszelkie komentarze są mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest ale ale nie skalary mi się nie podobają bo ja bym je zmienił na jednolito barwne

Chciałem mieć takie czarne szatany, bardzo mi się podobają, ale długo nie mogłem znaleźć takich więc są jakie są.

 

Jak dla mnie tyl za pusty, ale jak mówisz byl restart więc poczekamy aż się rozrośnie.

Wiem, że jest pusty. Nie mam za bardzo pomysłu na ten tył. W lewym rogu rozrasta się kabomba mam nadzieję, że wkrótce będzie tam las :D Może macie jakieś pomysły jak zagospodarować tył?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

No dobra, nie było mnie w domu ponad dwa miesiące, przez ten czas akwarium zajmowała się mama. Niestety nie miała czasu za bardzo żeby zajmować się baniakiem, więc skończyło się na karmieniu ryb i od czasu do czasu jakiejś podmianie wody. Za bardzo nie wiem co się stało, ale akwarium wygląda nie najlepiej, roślinki zmarniały albo całkiem padły, a kilka rybek zniknęło :/ Cóż chyba nie zostaje mi nic innego jak zrobić restart, z resztą dostałem zastrzyk gotówki więc i tak i tak prawdopodobnie by się na tym skończyło. Dobra oto co planuję:

- Wymiana świetlówki Diversa Opti Natural 7060K na Philips 865 6500K

- Zmiana podłoża, chcę iść w kierunku amazonki, poradźcie mi jakieś dobre podłoże

- Dodam trochę roślin na tył akwarium i tutaj znowu potrzebuję porady, jakie będą najlepsze do tego akwarium

 

 

Z góry dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zrobiłem restart jakieś półtora miesiąca temu, ogólnie zrobiłem to co jest w poście powyżej, jedynie tylko zostało podłoże niezmienione, ale pod żwirkiem teraz jest ziemia ogrodowa. Doszła butla CO2 oraz roślinki: isoetes, heteranthera, rotala, bacopa monnieri, limnophila, lilaeopsis, Alternanthera, Ludwigia i Bacopa amplexicaulis.

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zdjęcia są z komórki, dlatego musiałem je trochę przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik może będzie, na razie jest tam taka trawka (zapomniałem nazwy) na początku ładnie się rozwijała, ale teraz trochę się zatrzymała. Zdjęcie baniaka w całości wrzucę po świętach, w okolicy Nowego Roku, bo ja nie mam aparatu, a moja komórka robi gorsze zdjęcia niż mikrofalówka, więc muszę poczekać aż dziewczyna przywiezie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nie było aktualizacji i na razie zdjęć nie dają bo baniak trochę jest zaniedbany i nie ma czym się chwalić :/

 

Ale muszę się pochwalić czymś innym. Kilka dni temu oglądając baniak zauważyłem coś ciekawego. Na początku myślałem, że to otosek buszuje między żwirkiem, ale później zauważyłem, że jest krótszy, ma inny kształt i ma wąsy. Cóż udało się rozmnożyć kiryski w akwarium ogólnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ale mnie tu dawno nie było. Baniak przechodził przez wiele transformacji, ale przez długi czas nie miałem na niego za bardzo czasu i teraz wygląda po prostu biednie :( Ale mam zamiar za niedługo porządnie się za niego zabrać :)

 

Zdjęcia zrobione przed chwilą (niestety robione komórką):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I pojawił się u mnie pewien problem, co to za glon? Atakuje mi praktycznie wszystko - rośliny, filtr a nawet żwirek i szybę :( Możecie pomóc?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli ogarniam zbiornik, w poniedziałek wrzucę aktualizację. Mam pytanie, bo myślę nad sumikami szklistymi, ale nie wiem czy nie zrobi mi się zupa. Aktualnie mam 4 skalary, 20 neonów czerwonych, 8 kirysków, x otosków (do drugiego akwarium przejdą), 1 zbrojnik i 1 samiec pielęgniczki ramireza (partnerka odeszła jakiś czas temu i nie ma już sensu kupować mu nowej). Myślicie że mogę dodać kilka sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak jak mówiłem, zaczynam powoli ogarniać baniak. Zacząłem walkę z krasnorostami i po tygodniu chyba zaczynam widzieć małe efekty. Mam też już ogólną koncepcję co do wyglądu. Brakuje mi jakiejś roślinki na drugi plan, tam po lewej stronie koło kokosa albo zamiast kokosa. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę myślałem o tym. Ale problem jest z piaskiem, bo jakbym położył warstwę piasku na żwirek, to kiryski zaraz by go rozkopały. Może że bym zrobił restart i całkowicie się pozbył żwirku. A co do roślinki na drugi plan? Macie jakiś pomysł, co by tam wcisnąć na miejsce tego kokosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno nie robiłem aktualizacji, no to kilka fotek :)

 

post-4320-0-33568100-1384801332_thumb.jpgpost-4320-0-31804300-1384801530_thumb.jpgpost-4320-0-66287800-1384801466_thumb.jpg

I moja najnowsza zdobycz pielęgniczka ramireza electric blue yellow head :)

post-4320-0-28698600-1384801572_thumb.jpg

 

Ogólnie przez akwarium przewinęły się różne katastrofy, ale powoli ogarniam ten baniak i myślę, że teraz już wszystko będzie dobrze :)

 

PS Jak zmienić nazwę tematu? Bo gdzieś mi przepadła ta opcja. :D

 

E: Napisz do któregoś z moderatorów to się zmieni. ;) /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...