Skocz do zawartości

POMOCY w obnizeniu ph


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wam wszystkim do tej pory miałem mało wybredne rybki pielegnice pawio okie,od pewnego czsu przerzuciłem sie na paletki na te wybredne ryby pod wzgledem wody,mam problem z utrzymaniem ph wody nie chce lać do wody tyle chemi co obniża ph,mam w miare dobry filtr zewnetrzny kubełkowy co byście mi proponowali do wkładów dawac do filtracji ,słyszałem i czytałem na necie ze ponoć dobry jest torf ,co byście mi doradzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam wszystkim do tej pory miałem mało wybredne rybki pielegnice pawio okie,od pewnego czsu przerzuciłem sie na paletki na te wybredne ryby pod wzgledem wody,mam problem z utrzymaniem ph wody nie chce lać do wody tyle chemi co obniża ph,mam w miare dobry filtr zewnetrzny kubełkowy co byście mi proponowali do wkładów dawac do filtracji ,słyszałem i czytałem na necie ze ponoć dobry jest torf ,co byście mi doradzili

Aby obnizyc ph dozuje sie CO2, co bardzo skutecznie zbija PH, mozesz sprobowac takze uzyc torfu jako wklad do filtru (cena ok 12zl), wrzucic szyszki olchy badz liscie debu. Nie radze probowac ze srodkami chemicznymi bo jesli bedziesz miec wysoki poziom fosforanow w wodzie i uzyjesz tych specyfikow to glony murowane ;/

Wazene aby utzrymac twardosc weglanowa wody 'kH' na poziomie okolo 6-8 gdzyz w takich wartosciach PH jest najstabilniejsze...

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...