Skocz do zawartości

meeki i skalary


voltar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziwna sprawa przynajmniej dla mnie. mialem w aqwa 2 skalary do nich dodalem ostatnio 2 meeki (narazie tylko 2 bo chcialem zobaczyc co sie stanie) 1 meeka jest wieksza troche od drugiej skalary maja po ok 10-15cm. skalary i ta wieksza meeka gonia caly czas ta mniejsza meeke . nie wiem czemu. goniona meeka wiekszosc czasu siedzi wsrod zarosli i boi sie wyjsc.

 

dodam ze nie widzialem aby skalary czy tez meeka ja ugyzly bo za szybko zwiewa:D

 

co z tym zrobic ? czy wszystko sie wyrowna jak meeka podrosnie?

 

dzieki za kazda pomoc

 

 

Jeszcze jedno pytanie : jak wyglada ikra meek? ma ktos jakies zdjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz postaram sie dac zdjecia . ryby sa jeszcze male ale prawdopodobnie to sa 2 samce ( niestety w sklepie nie dalo sie odroznic plci bo ryby male no i w zbiorniku 25l bylo ich z 15 wiec ciezko :D )

 

jezeli to sa 2 samce to moga one sie uspokoic kiedys np gdy slabeusz podrosnie? ?

 

dodam ze samica skalara jest prawdopodobnie bliska zlozeniu ikry wiec moze byc pobudzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraz jest ( z tego co mowia )za maly na 2 skalary bo to jest 112l , ale prosze o wyrozumialosc bo dostalem je od kumpla ktory w takim aqwa mial ich 4 i sie tłukly:D nie mam co z nimi zrobic ( nie mam komu oddac , zoologiczny ich nie chce)

 

 

kumpel ma w 112l cztery meeki i 2 skalary i zyja w zgodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraz jest ( z tego co mowia )za maly na 2 skalary bo to jest 112l

Do teoretycznego minimum szczęścia brakuje 5 cm wgłąb i 10 wzwyż... W praktyce i tak mają nieźle bo nie siedzą w 60x30x30. Z meekami różnie bywa, zdarzają się prawdziwi "zabójcy" jak i względnie spokojne osobniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mysle ze skalary i tak maja w miare dobrze zreszta nie sa narazie na tyle duze zeby im bylo ciasno. mozna tu wrzucac filmiki? bo zdjecie mi tylko jedno wyszlo (calego aqwa) , reszta nie wychodzi bo meeki sa za bardzo ruchliwe

 

Edit:

 

tu jest filmik:

 

http://voltar123.wrzuta.pl/film/2LgQ3iFeNnb/20110329054

 

Atreyu: Edytuj posty. Zdania zaczynaj z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...