Skocz do zawartości

Czy moje glonojady są chore?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! To mój pierwszy post tutaj :) Piszę, ponieważ mam problem (albo tylko wydaje mi się, że mam;]). Moje glonojady mają na sobie dziwne plamy. Nie wiem czy to jakaś choroba czy po prostu są tak ubarwione. W załączniku przesyłam zdjęcia dwóch glonojadów. Jeden ma wyraźniejsze plamy, a drugi bledsze (to nie tylko wina zdjęcia, gdyż w rzeczywistości też tak jest).

 

Obsada mojego akwarium:

gupiki (3 samce+4 samice)

molinezje księżycowe/czarne (para)

3 glonojady

45l. (25x20x40)

filtr CRYSTAL K10 DUO 170l/h

 

Uprzejmie proszę o diagnozę, gdyż martwię się :(

post-9051-13685163231578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem, bo mam je od niedawna. Wcześniejsze, które miałam były baardzo żywe, ale troszkę je podpasłam i przeniosłam do brata, bo on ma 112l. Te są trochę spokojniejsze, ale reagują na ruchy i światło, nie są osowiałe, więc mam nadzieję, że wszystko z nimi ok.

Trochę panikuję chyba, bo wzięłam je od mojego chłopaka, a jakiś czas później ospa wybiła mu całe akwa :(

 

Dzięki za uspokojenie :)

 

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to naturalny kamuflaż zbrojnikowatych. Zbrojniki mają to do siebie że zmieniają czasem kolor wedle otoczenia. Moje mają takie łatki odkąd je posiadam a już sa ze 3 lata i nic im nie jest. Poza tym mi to wygląda właśnie na naturalny wzorek tych rybek a wiadomo każda jest inna więc na jednej może być jaśniejszy na innej ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...