Skocz do zawartości

drżenie akwarium


syriander
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc kolegów akwarystów. Od około 1,5 miesiąca mam akwarium, 250 litrów, które przejąłem od znajomego. Do tej pory miałem problem z tym, że szafka na której stał baniak, w jednym rogu stała na dywanie, co powodowało skrzywienie lustra wody (brak poziomu inaczej :) ). W obawie o zbiornik wyciągnąłem dzisiaj dywan i wszystko jest już w miarę ok. Pojawił się niestety inny problem, a mianowicie drżenie zbiornika gdy ktoś przechodzi. Pokój w którym stoi akwarium nie jest często odwiedzany przesiaduję tam głównie sam, pracując na komputerze. Obawiam się jednak o to drżenie. Obecnie w zbiorniku jest około 210-215 litrów wody. Szyby, jak mierzyłem mają grubość około 1 cm, wzmacniane są dwiema listwami. W dwóch rogach, szyby są troszkę krzywo sklejone (wystają o 1 mm). Czy mam się czego obawiać, jak mogę ewentualnie temu przeciwdziałać. Podłoga w całym domu wykonana jest z desek, poza tym nie mam innego miejsca do postawienia baniaka. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

 

[ewwa] zmieniłam tymczsowo nazwę wątku na bardziej adekwatną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na pewno drży akwarium. W szafce były lekko wypaczone drzwiczki. Teraz gdy wszystko stoi niby równo, drugie drzwiczki nadal ocierają. Sam stolik jest bardzo masywny, robiony na zamówienie 3 płyty poziome, po 4 cm i jedna 8 cm. Podpory pionowe 3* 4cm plus jeszcze jakoś wzmocniony tył. Sama szafka niezwykle ciężka, wiem bo próbowaliśmy przenieść. Próbowałem ją delikatnie ruszać w bok, jednak gołym okiem nie zauważyłem żeby się kiwała. Wychodzi więc na to że to chyba samo akwarium. Czy zatem podłożenie styropianu pomoże?? Mam problem, bo musiałbym wylać całą wodę, żeby podnieść akwarium, a nie mam zapasowego zbiornika dla rybek. Jaka grubość styropianu ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, masz drewnianą podłogę,pewnie coś by pomogło jakbyś podłożył gruby blat pod samą szafkę o powierzchni szafki tzn. na podłogę dziwne że aż tak Ci się podłoga ugina znam takich co maja akwaria 600l na tym samym podłożu i tego kłopotu nie mają ale spoczko.Jednak nieuniknione będzie spuszczenie nawet75% wody to nieuniknione lub nawet więcej zależy ile to waży.Jaki masz odstęp od ściany do tylnej ściany szafki?

Przy zawiasach jeżeli masz standardowe jest regulacja frontów(drzwiczek)możesz je tak ustawić żeby nie ocierały prawdopodobnie szafka się zdeformowała lekko przy przenoszeniu lub transporcie to się często zdarza nawet przy przenoszeniu mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...