Jump to content

Ginie narybek...


mati2701
 Share

Recommended Posts

Mam taką głupią sprawę. Otóż, gdy akary złożą jaja, młode się wyklują i zaczynają pływać, po 2-3 dniach nie zostaje ani jeden... ostatnio zauważyłem że małe wpływają miedzy kamienie podłoża, zaklinowują się tam i już nie mogą się wydostać. Mimo że cały narybek na raz nie musi i pewnie nie uchowa się, to żal mi ich. Czy jedynym sposobem żeby temu zaradzić jest wymiana podłoża? Czy jest jakiś inny sposób? Czy nie ma wgl na to sposobu?

Link to comment
Share on other sites

może powinieneś część odłowić do innego zbiornika, ja tak kiedyś robiłem z pielęgniczkami kakadu i się udawało. Myślę że nie powinieneś odławiać wszystkiego ale tylko część, chodzi o to aby dorosłe akary nie straciły instynktu. Druga sprawa, jeśli akary są młode to same mogą zjadać, ryby czasami na początku tak mają później sprawa się stabilizuje. Trzecia sprawa to może być tak iż giną z głodu, czym je karmisz? Może one nie mają co jeść, dorosła akara zje praktycznie wszystko, z maluchami jest inaczej. Czwarty i ostatni powód to czy są w zbiorniku inne ryby które mogą podjadać?

Link to comment
Share on other sites

Karmie je Mikrovitem Tropicala. Rozrabiam w strzykawce z wodą i podaje rurką w miejsce gdzie pływają.

 

Oprócz dorosłych akar jest też 5 kilkumiesięcznych, ale pływają w drugim końcu akwarium, bo stare je gonią. Jest też glonojad, ale jego bym wgl nie podejrzewał :)

Link to comment
Share on other sites

glonojad pewnie problemem nie jest.... te kilku miesięczne mogą czasami się zapędzić i coś skubnąć.... a powiedz te akary(rozrodowe) w jakim są wieku, czy często już miały młode?... zastanawiam się czy może woda dla maluchów jest nieodpowiednia

Link to comment
Share on other sites

W najprostszy z możliwych sposobów. Przez to że małe są wielkości przecinka, wpływają między kamyki po czym niektóre wypływają a inne wpływają głębiej i nie potrafią się wydostać. Ot cała historia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...