Skocz do zawartości

pompka do 63l


msx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci pompka skoro pewnie masz filtr?

mam filtr fluval u2 ale chcialem zrobic sobie takie efekty fajne w wodzie i nie wiem jak zrobic z tym filtrem jak co do czego podlaczyc, dlatego myslalem o pompce

juz dokupilem sobie listwe i wezyk i co dalej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze w kazdym akwarium maja ludzie, tak ze chyba nie beda narzekac rybki ;)

To pokaż te akwaria myślę że ich właściciele często odwiedzają dział o chorobach i leczeniu.

Jak rybki mają narzekać skoro nie mówią?

Co Ty za głupoty opowiadasz? :zamieszany: Od kiedy to od napowietrzania ryby chorują?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze jest napowietrzanie poprzez ruch tafli wody i lepiej kiedy ryby mają spokój w akwarium a nie masę bąbli które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie ryb tego typu napowietrzanie(brzęczyk) jest dla dzieciaków pani Natalio każdy kto kto coś o tym wie wybierze ruch tafli wody.A po co autor chce włożyć brzęczyk?Dla napowietrzania?

Odniosłem inne wrażenie.

Proponuję ten badziew wsadzić gdzie słońce nie dochodzi i się samemu napowietrzyć

Powiem po swoim przykładzie kiedy raz używałem takiej zabawki ryby były niespokojne i chowały się po kątach akwarium wnioskuję że były zestresowane bąbelkami a czy stres dobrze wpływa na ryby to poczytaj.Więc zaprzestałem i teraz rybki maja się dobrze nie chowają się i są pięknie wybarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra widze ze to nic nie wnosi do tematu tylko jakies spory

po 1 mam listwe do akwarium do ktorej podlacze pompke z wezykiem i pompka bedzie na zewnatrz dlatego mi miejsca nic w akwarium nie zajmie

a po 2 jak bede widzial ze ryby sie boja to wyciagne ,proste nie? ale mysle ze tak nie bedzie u kolegi jest jakas muszla i otwiera sie co jakis czas ladnie to wyglada

i rybki jakos sie nie boja a nawet sa tym zainteresowane bocje

pozdrawiam

nikt mi nie udzielil odpowiedzi na pytanie dlatego zdecydowalem sie kupic jutro tetre

widze ze o odpowiedz prostą na tym forum trudno

pozdrawiam jeszcze raz wszystkich pomocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie na forum jak ktoś ma sprzeczne zdanie :D Jak chcesz zrobić fajny efekt z bąbelków to rób, to jest twoje akwarium :) Pompka tetry to dobry wybór.

dzieki tak wlasnie myslalem wachalem sie pomiedzy tetra a interpret

ale jutro pojade po tetre jak tak mowisz

 

a jeszcze zapytam o jena rzecz mam w tej chwili filter fluval U2 w akwarium i jeszcze jeden interpret PF2 ktory wedlug ciebie jest lepszy do tego akwa 63l

chcialem gdzies znalezc na necie jakies porownanie ale nie ma nigdzie

dlatego wlozylem do akwa fluvala wiecej bajerow ma tylko tym sie kierowalem ale czy dobrze? nie wiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Fluval U2 będzie lepszym rozwiązaniem, z tym 2 szczerze nie spotkałem się jeszcze:) Może ktoś się spotkał z interpret PF2 to napisze coś o nim :D

Więc stawiam na Fluval U2, fajnie wygląda i jak napisałeś ma "bajery" (myślę, że przydatne) no i czytałem dobre opinie o tym filtrze. Tu masz filmik o filtrach Fluval serii U: http://www.youtube.com/watch?v=Z7ATWX9h ... dded#at=26 (tylko, że po angielsku) :D

 

A jeśli chodzi o napowietrzanie w pompce powinna być regulacja siły tłoczenia powietrza lub można zainstalować kranik do regulacji, dzięki czemu będziesz mógł ustawić odpowiedni przepływ i nie dopuścić by wypływające pęcherzyki powietrza powodowały za silny ruch wody :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msx a ja co powiem, że rzadko kiedy są na tym forum dobre porady. Wg. ogółu najlepiej jest mieć akwa z jednolitym tłem, roślinami takimi jak chcą inni nieważne, że tobie się ma podobać akwarium :) tylko bimbrownia, tylko ruch tafli wody itp. podobne pierdoły.

Kup sobie taką pompkę jaką chcesz i nie sugeruj się odpowiedziami, że to rybom przeszkadza. To ma być twoje akwarium a nie innych i tobie ma się podobać a nie innym.

Mała porada, bo sam testowałem kilka pompek, pamiętaj, że pompka pracuje inaczej jeśli chodzi o głośność z nałożonym wężykiem i bez niego. Sprawdź sobie najlepiej w sklepie i sam się przekonaj.

Pozdrawiam i życzę samodzielnego podejmowania decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek 1977 w gruncie rzeczy to każdy podejmuje sam decyzję, ale o radę można się spytać zawsze,a czy zastosujemy się do wskazówek z forum czy nie to już nasz sprawa i zrobimy tak nam jest najlepiej. Że doszło do małej kłótni to fakt, ale znajdzie się ktoś kto udzieli wskazówki czy konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie. Nie uważasz?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zmieniłem akwa na troszkę większe 100litrów

i dostałem w komplecie taki filter kaskadowy

http://cgi.ebay.co.uk/MARINA-SLIM-20-GA ... 414dbf0c15

czy może ktoś z was miał taki filter i podzieli się spostrzeżeniami na jego temat czy warta on co czy raczej kupić inny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby na 100l. Jeśli masz kasę to zainwestuj w filtr kubełkowy :)

no to jak oni mogli dać taki filter do takiego akwa?

co za s......y i co teraz zrobić oddać nie oddam bo to największy filter z tej firmy tego rodzaju

jest marina 10, 15 i 20gallons to na nic innego mi nie wymienią :cry:

na filtr kubełkowy nie mam miejsca może jakiś podobny do tego by kupić co polecacie

ale sie w.......m :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawów dają zawsze jakiś szajs. Rozumiem kolego, że siedzisz w Anglii? Może podskocz do jakiegoś zoologicznego i się spytaj jaki by był odpowiedni. Ja nie znam się na rynku angielskim i nie mam zielonego pojęcia co mają w sklepach akwarystycznych.

oni na niczym się nie znają to widzisz jaki filter do zestawu dali

ciężko kupić tutaj filtr kaskadowy bo szukałem na róznych stronach jedynie to to co podalem wyżej link podobne są na allegro ale nie wiem czy taka sama firma

a co powiesz na ten?

http://cgi.ebay.co.uk/EHEIM-biopower-20 ... 3f04c323fb

dość ciekawy byłby w środku ale trudno i przynajmniej jest dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po kilku dniach zdecydowałem się kupić kubełek tylko teraz który wybrać?

poczytałem na forach o różnych i wybrałem te :

http://cgi.ebay.co.uk/External-Filter-A ... 19a9e600f8

http://cgi.ebay.co.uk/sera-fil-bioactiv ... 27b6f3903f

http://cgi.ebay.co.uk/AQUARIUM-FISH-TAN ... 25625e8cad

http://cgi.ebay.co.uk/TETRATEC-EX700-EX ... 3346df5b3e - ten najwięcej opini ma negatywnych

EHEIM - odpuściłem bo za droga inwestycja

JBL- tutaj nie ma

 

doradzcie którego wybrać z podanych linków

najbardziej skłaniam się do fluvala 205 ale czytałem ze ciężko do niego deszczownice dobrać ale nie wiem ile w tym prawdy , z drugiej strony najwięcej części do nich tutaj mają w sklepach

tak ze jak możecie to doradzcie którego kupić jutro jadę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...