Skocz do zawartości

Pomoc w aranżacji mojego zbiornika [20l]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić was o pomoc w aranżacji mojego akwarium 20l.

Dane:

Aquael Shrimp Set 20

filtr ,grzałka i lampa z zestawu:

filtr pat mini

grzałka heatzone

lampa SHIRMP SET LAMP 11w

 

a więc posiadam ten zestaw i niedawno znalazłem bardzo fajny korzeń z drzewa liściastego,korzeń tonie bo go wrzuciłem do rzeki na miesiąc,nie barwi wody jest dobrze spreparowany.Wrzucę fotki tego korzonka.

Moje pytanka:

1.jaką aranżację proponujecie do tego zbiornika?

2.odnośnie butli z CO2,co mi jeszcze potrzebne do niej,chciał bym wydać jak najmniej pieniędzy.

3.ślimak helenka zjada rośliny?składa jajka?

4.do kostki 20l co myślicie o takiej obsadzie : xxx red cherry i bojownik i helenka lub xxx red cherry i helenka i 4 albo 3 razbory galaxy

5.jakie są obowiązku z krewetkarium oprócz podmiany połowy wody,czyszczenia szyb i karmienia (na to pytanie nie musicie odpowiadać bo poczytaj jeszcze na necie :))

6.co myślicie o takiej aranżacji że przed korzeniem biały piasek kwarcowy a za nim żwirek żeby roślinki ładnie rosły?

7.jaki najlepszy mech na korzeń żeby ładnie zarósł przy świetle 11w?

 

ogólnie chciał bym mieć mech na korzeniu tak jak tutaj link

 

 

najważniejsze to jaką wy byście proponowali aranżację głównie chodzi mi też żeby było tanio i ładnie i mało obowiązków :P

a poniżej fotki korzonka i butli CO2 :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przepraszam was że piszę post pod postem ale ja nie umiem się obsługiwać na tum forum, wybaczcie ;)

 

Mod.Janusz--Edytuj posty.

 

 

z butlą głównie chodzi mi co mi potrzebne żeby podawać to CO2, co2 potrzebne mi do mojego ogólnego a nie do tego tutaj

 

CZEKAM NA INFORMACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

filtr ,grzałka i lampa z zestawu:

Moim zdaniem grzałka i filtr do wymiany, grzałka bez termoregulacji będzie ciągle grzała wodę co może skutkować zbyt wysoką temperaturą i w efekcie końcowym uśmierceniem obsady. Filtrzyk jest maciupki, do napędzania wody wystarczy ale ma zbyt małą powierzchnię na złoże bakteryjne, coś z większą ilością gąbki by się zdało, kaskada mniej miejsca zajmie w zbiorniku. Lampka jest oki

korzeń tonie bo go wrzuciłem do rzeki na miesiąc,nie barwi wody jest dobrze spreparowany.

Przed wrzuceniem korzenia do akwarium postaraj się go ugotować albo choć dobrze zaparzyć, co byś "wypalił" wszelakie możliwe życie mogące mieć schronienie w korzeniu. Nie miłym współmieszkańcem dla krewetek są larwy ważki i wiele innych.

2.odnośnie butli z CO2,co mi jeszcze potrzebne do niej,chciał bym wydać jak najmniej pieniędzy.

Do 20 l baniaka wstrzymał bym się z CO2 na początku, chyba że posiadasz jakieś doświadczenie w tej materii.

3.ślimak helenka zjada rośliny?składa jajka?

Po komplet informacji odsyłam do tematu o helenkach, nie zjadają roślin ale składają jajka, ale robią to w całkiem fajny sposób :)

4.do kostki 20l co myślicie o takiej obsadzie : xxx red cherry i bojownik i helenka lub xxx red cherry i helenka i 4 albo 3 razbory galaxy

Mała bańka, żadnych ryb, krewetki i kilka helenek polecam. Weź na mnie poprawkę, nie lubię ryb :P

5.jakie są obowiązku z krewetkarium oprócz podmiany połowy wody,czyszczenia szyb i karmienia

W żadnym wypadku nie podmieniaj 50% wody w zbiorniku z krewetkami, roślinki takie eksperymenty przetrwają ale organizmy żywe mogą to odchorowywać dość mocno, w szczególności mając pata za filtr będziesz sobie fundował co rusz destabilizację zbiornika, 20%-25% co tydzień lub 15% 2 razy w tygodniu powinno być dobrze.

7.jaki najlepszy mech na korzeń żeby ładnie zarósł przy świetle 11w?

Mchy są mało wybredne jeśli chodzi o światło, jak będą miały makra i nie za wysoki poziom NO3 to będą ładnie rosły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.odnośnie butli z CO2,co mi jeszcze potrzebne do niej,chciał bym wydać jak najmniej pieniędzy.

Do 20 l baniaka wstrzymał bym się z CO2 na początku, chyba że posiadasz jakieś doświadczenie w tej materii.

 

Pisał przecie że do ogólnego potrzebuje. Więc rotametr wężyk silikonowy licznik bąbli dyfuzor zaworek precyzyjny elektrozawór zaworek zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał przecie że do ogólnego potrzebuje.

Rzeczywiście pisał, tylko że kilka postów niżej, nie zauważyłem, jakoś nie przyswajam wiedzy podawanej na raty w taki sposób

Fajny korzeń :) Chętnie bym go przygarnął :)

Całkiem fajny, wymarzony żeby go na odwrót postawić :P Tyle że moim zdaniem troszkę za duży do tego baniaczka, kolega będzie miał problemy z czyszczeniem szyb, będą potrzebne szpachelki na przedłużkach żeby nie poruszać korzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.odnośnie butli z CO2,co mi jeszcze potrzebne do niej,chciał bym wydać jak najmniej pieniędzy.

Do 20 l baniaka wstrzymał bym się z CO2 na początku, chyba że posiadasz jakieś doświadczenie w tej materii.

 

Pisał przecie że do ogólnego potrzebuje. Więc rotametr wężyk silikonowy licznik bąbli dyfuzor zaworek precyzyjny elektrozawór zaworek zwrotny

 

a czyt to wszystko jest konieczne?ja wyobrażałem sobie na początku że do butli podłączam wężyk i odkręcam butle i jest CO2,a nie dało by rady prościej,konieczne jest to wszystko? dziękujęza informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie chciałeś się bawić tylko na szybkiego :) to trza było bimbrownie zrobić :P a ja Ci powiem tak - jak masz butlę już to już coś małymi kroczkami mi też butla się marzy :) tak 100 - 200 jeszcze musisz mieć by butla funkcjonowała :):P 60 rotametr dyfuzor 25 licznik bąbli 15 waż 2,20 metr elektro zawór + kabel 70 ewentualnie spawalniczy 28 zł + wyłacznik /włącznik czasowy - trochę kosztuję , lecz nie będziesz się bawił w bimbrownie i w przeliczeniu butla bardziej opłacalna bo cukier 6 zł a nabicie butli na 6 miesięcy 15 - 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi ho

Da się prościej ale mniej elegancko, trzeba wkleić do zbiornika "rynnę" i do tej rynny napuszczać CO2. Nie będzie wtedy trzeba bąblomierzy i zaworów przeciwzwrotnych, sama butla + "reduktor" + kawałek wężyka. Woda sama sobie wybierze tyle CO2 ile będzie w stanie przyjąć. Ma to tez swojego minusa, żeby nie było za łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podłoże daj jakiś substrat

Jako podłoże nie może być zastosowany substrat. Substrat daje się pod podłoże czy to żwirek czy firmowe podłoże.

Tak jak kolega napisał wyżej, że trawniczek oraz mchy na korzeń i przy odpowiednich warunkach ładnie by się rozrosło.

Podobno po odpowiednich preparatach są ciekawe wizje :lol:

Powodzenia z baniaczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podłoże nie może być zastosowany substrat. Substrat daje się pod podłoże

Ciekawa teza, stosowałeś w ten sposób czy wiesz to z jakiegoś forum? Nigdy nie czytałem aby ktoś Aqua Substrat aqua artu czy wręcz któryś z Ada Substratów przykrywał czymkolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podłoże nie może być zastosowany substrat. Substrat daje się pod podłoże

Ciekawa teza, stosowałeś w ten sposób czy wiesz to z jakiegoś forum? Nigdy nie czytałem aby ktoś Aqua Substrat aqua artu czy wręcz któryś z Ada Substratów przykrywał czymkolwiek.

Po prostu pod pojęciem substratu rozumiem (ADA POWER SANDS czy JBL AquaBasic) jako podłoża pod żwir, a Aqua Substrat lub ADA są to gotowe podłoża pod rośliny lub granulaty pod rośliny.

Tutaj jest przykładowy link ze sklepu: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/

Po prawej jest zakładka Podłoża i tam masz różnorodne dodatki, podłoża itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję różnego rodzaju substraty ale bez przysypywania ich. Te dwa co wymieniłeś rzeczywiście się przysypuje bo to są substraty nawozowe :)

Takie są skutki jak się nie mówi całym zdaniem tylko liczy że moja definicja będzie spójna z definicją czytającego :)

Ja pod pojęciem substratu rozumiem granulowane podłoża gotowe do użytku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...