Skocz do zawartości

[96L] Amazonka


robak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak, liscie narazie sa katapangu sporo kawalkow kory tez jest czesc pływa jeszcze ale to kwestja czasu.

Co do obsady i innych dodatkow to:

Filtr

Kaskada Aquael 1

Aqua Clear 30

Ryby

Para Ramirez

Para Kakadu Orange

15x Neon czarny

4x żałobniczka

2x Kirys ( ala panda)

1x Kirys spiżowy

3x otocinclus affinis

12x ślimak hellena

Rośliny

2x cryptocoryne

2x echinodorus (echinodorus amazonicus, echinodorus magdalensis)

Pistia

 

Światło

Aqua-glo 20w 61cm

SYLVANIA Gro-lux 18w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dnie mam piach MHK Filtus K0 wymieszany z k1 czyli maczka z troche grubszym piaskiem kwarcowym, na wym korzeniu pośrodku rośnie mi piekny mech który mi sam sie tam pojawil i co do info o moim baniaku to mam odbłysnik na Gro-lux założony.

 

Edit

 

 

co do tego połączenia tez nie miałem pewności ale powiem szczerze ze nie widze miedzy nimi żadnej konkurencji a tym bardziej agresji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z toba, ale bałem sie ze moze byc problem z innymi echinodorusem bo piasek jest bardzo drobny. A krypto rosnie na terenach bagiennych gdzie wystepuje bardzo

podobne podłoże

 

Edit

 

 

bardzo sie ciesze ze podoba sie moj baniak. Wracajac do światła to tylko na zdjęciu jes tak jasno, jak sie patrzy na moje akwa to woda jest ciemna i nie wiem czemu na zdjeciu jest tak jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na plus, mogę się doczepić tylko do:

 

- Światło - IMO za jasne, zbyt zimne

- Obsada - Baniak 80cm ? Jeżeli tak, to ja bym obawiał się trzymać Kakadu z Ramirezami, dodatkowo nie kompletne stado żałobniczek - z nich zrezygnuj, zostaw same bystrzyki czarne, lub na odwrót, zrezygnuj z bystrzyków dla żałobniczek których dokupiłbyś pare sztuk. Heleny chyba nie są amazońskimi ślimakami, ale tego nie wiem w 100% no i niekompletne stada kirysków, wybierz 1 gatunek i skompletuj małe stadko.

 

- Jak amazonka to zwartki nie sa tutaj potrzebne, chociaz jezeli mówisz, że nie chcesz sie ich pozbyć, to trudno ( przymkniemy na to oko :D)

 

Tak więc w skali 1-10 masz ode mnie 8 więc w sumie naprawdę wysoko, ale mną się nie przejmuj, sam mam brzydkie baniaki :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę to że jestem pracownikiem działu akwarystycznego zamówiłem sobie trochę ryb by uzupełnić moją obsadę. Mam już uzupełnione stado kirysów 3x davidsandsi 3x arcuatus bardzo podobne do siebie dwa gatunki i bardzo fajnie się komponują. Dokupiłem również bardzo fajnego suma Microglanis iheringi i doszło mi 6 Fantomów 3 czarne i 3 czerwone (maluszki jeszcze). Zdjęcia dodam jak tylko będę miał chwile i dostęp do aparatu. Dodałem również sporo szyszek olchy i troche liści Katapangu. W czwartek robię podmianę wody wiec zdjęcia będą na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po podmianie wody sprawdziłem parametry testami paskowymi JBL przed podmiana dodałem również RO około 3L na cały zbiornik. Umieściłem kulki torfowe w kaskadzie i czekamy :)

NO3 -10mg/l

NO2 -0mg/l

GH - około 11stop. d

KH - 3stop.d

pH- 6,8/7,2

Fotki dam jak tylko wszystko osiądzie. :)

 

Przymierzam się do kolejnego zbiornika : maluszek około 30L

post-9012-13685163395416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...