Skocz do zawartości

[240] Ogólne


mr.slob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To moje pierwsze akwarium, a miałem już "przyjemność" przeżyć nieszczelonść węży/kształtek kubełka, pękania wzmocnień podłużnych, przerabiania szafki (wszystko włąsnoręcznie ;-) Co w efekcie dało zalanie akwarium 30.01.2011, a pierwsze rybki po miesiącu, solidną szafkę i dodatkowe wzmocnienia akwarium (2xpodłużne +1 poprzeczne).

Ale do rzeczy:

 

Akwarium 120x40x50

Temperatura:

W dzień 26, w nocy 25

Podłoże:

Piasek kwarcowy granulacji 1mm

Filracja:

JBL Cristal Profi e900

Eheim pick up 2010

Grzałka:

150W

Oświetlenie:

1x Sylvania Aquastar T5 39W + odbłyśnik

2x Sylvania Grolux T5 39w + odbłyśnik

 

Flora:

Glony (zielenice, z nimi EasyCarbo nie podołało)

Mchy(jawajski, christmass, subwassertang, phoenix-niestety prawie nie ruszył od początku)

Dwa rodzaje anubiasa, hydroctyle, ludwiga(repens?), XXXX rubin(niezapamiętałęm nazwy ze sklepu), moczarka, grzybień egipski, roślina od kolegi z długimi pofałdowanymi liściami, niska czerwona trawka w gratisie do krewetek.

Mam dwa acorusy(?)- czy to się nadaje do akwarium, bo raczej mi marnieje niż rośnie.

 

Fauna:

11 x Tęczanka neonowa

1+1 Pielęgniczka Ramireza

6 x Otosek

17 x Kirysek Panda (myślę, że docelowo 10, bo myślę, że będzie im za ciasno jak podrosną)

3 x Ampularie (2x żółte, 1 pasiak)

2 x Neritina Zebra

2 x Brotia Pagodula

20 x Red Cherry

Jak rośliny podrosną to myślę o 1+3 Gębacz wielobarwny(namierzyłem już hodowcę).

 

Jak(ile świecić) na dziś to wygląda tak: 11-22 Grolux, 11.30-21.30 świecą wszystkie 3 świetlówki i mam sporo zielenic. Dolewam tylko EasyCarbo od wtorku będzie zestaw nawozów. Czy ograniczyć czas świecenia? Czy jak pojawi się właściwe nawożenie to jest szansa, że glony trochę odpuszczą?

Z góry dzięki za uwagi i porady.

post-7580-13685163217308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodziłem do akwarium więc co żywe to się pochowało, a za i pod korzeniami jest sporo miejsca. Wszystkie rybki mają po max 2.5cm (tylko samiec p.Ramireza ma z 3cm). Rośliny mam nadzieję, że szybko sie ruszą jak zaczne podawać nawożenie- bo teraz to mi się też średnio podoba i cały czas coś przestawiam, ale z pustego to i Salomon nie naleje.

Korzenie dębowe, preparowane własnoręcznie.

 

 

ehhe, mam duży dystans do siebie, a jeszcze większy do swojej "wiedzy" akwarystycznej, więc nie obrażam się za takie posty ;-) Jak tęczanki podrosną i nabiorą koloru to będzie lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę doszło roślin, trochę zmieniłą się obsada.

Moczarka się ociąga, rotala odbija od zera, ale nie o tym miało być.

 

Walka z glonami się przeciąga, ma nadzieję, że dzieci moich otosków pomogą w walce.

Na pewno udało mi się ocalić dwa. Ikra 4.04, dziś mają około 1cm.

post-7580-13685163651712_thumb.jpg

post-7580-13685163652109_thumb.jpg

post-7580-13685163652401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien 100%.

Tamtego dnia szybko pływały po całym akwarium(2 samice 4 samce), powiedziałem żonie, że będzie padał deszcz bo ryby tak szybko pływają przy zmianach pogody. Następnie zauważyłem, że po chwilach przestoju, w miejscu przestoju zostaje ikra 2-4 sztuki(samiec wyginał się w "U"). Więc z dwa liście z ikrą obciełem i wrzuciłem do kotnika z krewetkami. Ikre w kilku miejscach zostawiłem (szyba- patrz niżej, oraz liść anubiasa). 6.04 "wykluły się dwa przecinki na anubiasie, więc obciełem liść i do kotnika(ale tylko 1 przecinek został na liściu). Do 16.04 myślałem, że to otos, choć zastanawiające było to, że pływa przy powierzchni. 16.04 robiłem porządki w kotniku i po wywaleniu wszystkiego ze środka, zobaczyłem to co na zdjęciach w poprzednim poście, czyli rybka przyzssana do powierzchni, wcina glony (tak mi się wydaje) pływa jak otosek i wygląda jak otosek. Natomiast to pierwsze stworzenie na liściu anubiasa rośnie bardzo powoli, ma około 7mm. Obstawiałbym pandy, ale czy młode pandy pływają pod powierzchnią? Ramirezki ikre miały 2 razy, ale wszystko ładnie zjadły, pozatym ostatnia była na początku marca. Jedyny sensowny typ to tęczanka neonowa, ale czy nie są za młode...

Tak czy siak, moja "opowieść" potwierdza to co można w necie spotkać na temat ich rozmnażania, no może tylko to mnie odróżnia, że jedyny parametr, którego pilnuję to temperatura.

 

Co do bojownika, to panienki się pojawią jak więcej roślin będzie, bo widzę jak wodzi oczami za krewetkami ;-)

post-7580-13685163653965_thumb.jpg

post-7580-13685163654241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...