Skocz do zawartości

Roslinka - PROBLEM:(


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z roślinką a właściwie roślinkami... kiedyś wsadzilem jedną i niedawno znowu dwie i żadne nie chcą rosnąć i w dodatku zrobiły sie takie brzydkie jak na zdjęciach... używam nawozu w kulkach firmy MHK Filtus. Włożyłem tego 3 kulki. Jeżeli macie jakieś pomyśły to bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki. Aha i niestety nie znam ich nazwy wiem tylko, że nie są wymagające jeżeli chodzi o światło no i ja mam na 40-50l żarówkę daylight t8 15W i bez CO2

post-7186-13685163163563_thumb.jpg

 

post-7186-13685163163983_thumb.jpg

 

post-7186-13685163164326_thumb.jpg

 

Przepraszam za światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snikershon po pierwsze to edytuj posty a nie piszesz jeden za drugim, a poza tym używaj znaków przestankowych bo nic nie można zrozumieć z tego co piszesz :!:

Ta roślina to żabienica.

Jeśli mogę coś zasugerować to wyjmij tą sztuczną roślinę bo szkodzi rybom i muszlę - zatwardza wodę.

Poczytaj o nawożeniu i uprawie roślin. Możesz stosować easy carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak sie nad tą muszla kiedyś zastanawiałem ale różnie o ich działaniu mówia więc zostawiłem:) no w takim razie przy najbliższym czyszczeniu baniaka to wszystko wyjme skoro może pomoć:D wolę naturalne roślinki:D no i biorę sie tez za poczytaniu o tej uprawie roślinek chociaz juz kiedys czytałem i tak popełniam błedy:( no ale człowiek uczy sie na błędach:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to chyba rzeczywiście brak żelaza,albo ogólnie rzecz biorąc mikroelementów.

Możesz (jak już dożywisz żelazem) poobrywać najbardziej zniszczone liście pobudzając roślinę do wzrostu, ale ważne żeby nie obrywać ich więcej niż powiedzmy 50%, bo roślina używa liści do fotosyntezy i jak oberwiesz za dużo to po prostu ta fotosynteza nie zajdzie.

 

Jeśli masz tylko dwie rośliny w akwarium to sugeruję kupić/zdobyć ich więcej, bo na razie to i kupowanie nawozów i modernizacja światła (15W na 50L= ~0,3W) mija się niestety z celem

 

jak będzie więcej roślin można zacząć nawozić.

Przy takim świetle jak masz też można prowadzić akwarium. Musiałbyś jednak wybrać roślinki, które wolno rosną i nie potrzebują dużo światła (anubiasy, zwartki, mchy- jest tego trochę, tylko trzeba poszukać) wtedy można znacznie mniej nawozić albo nawet wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyżej napisałeś że roślika potrzebuje mało światła błąd !! żabienica może rasnąć przy niskim oświetleniu ale im większe tym lepiej

druga sprawa kupiłeś nawóz wieloskładnikowy z żelazem w takich nawozach ilość żelaza oraz dawkowanie moze być za mała(jedna roślina ) aby roślinka wróciła do normalności a im więcej bedziesz tego nawozu dawał tym wieksze prawdopodobieństwo glonów, kup sobie czyste żelazo koszt od 6zł i wiecej po trzecie jeśli listki są już lekko przegnite odetnij bo i tak będą gniły dalej a jeśli wszystko wróci do normy roślina wypuści nowe

i ostatnie dokup sobie roślinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ktos powiedział że może brakować wogóle mikroelementów więc kupiłem wieloskładnikowy a można wpuszczać ten wieloskładnikowy i samo żelazo razem? No i roślinki mam 2 bo więcej nie widziałem sensu sadzić skoro nic mi z nimi nie wychodziło. listki przy najbliższej wymianie wody trochę oberwę... a mam jeszcze pytanie, a mianowicie czy warto umieścić dodatkowe światło np za akwarium bo w pokrywie nie mam jak bezpiecznie umieścić dodatkowej świetlówki;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...