Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby Pirani Pacu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Jestem początkowym akwarystą. Akwa mam od ok 3 miesięcy. Moje Pacu coś dopadło, mają dziwne bąble na skórze.

Zacznę od początku, po ok 2 tygodniach od założenia akwarium moje ryby zachorowały na ospe poza dorosłym glonojadem którego dostałem od przyjaciela. Nie wiedziałem zupełnie co to jest ale Wasze forum mi pomogło. Zastosowałem zieleń malachitową i podniosłem temp do 30*. Ze stadka 6-u Pacu przetrwały 2. Po całkowitym oczyszczeniu okwarium, wymianie wody, wyszorowaniu filtra postanowiłem dokupić jeszcze 3 piranie. Po ok dwoch miesiącach jednej z Pacu na dolnej szczęce wyskoczyło "coś" dziwnego. Bąbel (bo nie wiem jak to nazwać) roznosi sie na całym ciele ryby i ogonie oraz innych Pacu. Pacu szybciej pracują skrzelami na mniej wiecej na srodku skrzeli wyrosły u wszystkich czarne kropki, u jednej z Pirani z tej kropki powstał paskudny bąbel. Czasami sie ocierają ale zdecydowanie rzadziej niż podczas ospy. U najbadziej zainfekowanej Pacu zaobserwowałem czesty brak zachowania równowagi i przechyla sie bok. Ryby często sie potrzącają. Apetyt im dopisuje. Dodam jeszcze ze rośliny nie chcą rosnąć u Echinodorusa macrophyllusa gniją liście. Nigdzie nie moge dowiedzieć się co jest moim rybom dlatego proszę o pomoc w tej sprawie. A czy jest to możliwe, że to wszystko jest spowodowane nie odpowiednim ph wody ?!

 

 

http://img850.imageshack.us/i/dsc05570w.jpg/

http://img35.imageshack.us/i/dsc05568p.jpg/

 

 

______________________________________________________

 

 

litraż zbiornika: 250l

założony na początku tego roku,

gatunki i ilość ryb: 5 Pirani Pacu, 2 pielegnice pawiookie, glonojad, 2 ślimaki

rośliny: mam 3 z czego jedna to Echinodorus macrophyllus a pozostałych nie znam nazwy ale pospolite gdyż, widuje je w każym zoologicznym.

Woda jest napowietrzana ok 3-4h dziennie przez napowietrzacz + deszczyk czy jak to sie nazywa w kazym razie tlem maja dostarczany 24 na dobe

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. Uzdatniacz: Tetra - AquaSafe,

Pokarm: Mrożona larwa ochotki, Sera - flowerhorn, TetraPhyll, TetraCichild

parametry wody: nie znam

temperatura w zbiorniku: 27

podmiana tygodniowo ok 10% wody, odmulacz podłącozny do filtra, filtr czyszcze ok raz na 6 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całkowitym oczyszczeniu okwarium, wymianie wody, wyszorowaniu filtra postanowiłem dokupić jeszcze 3 piranie.

Nie jestem ci w stanie pomóc co do leczenia, jednak prawdopodobnie to jest przyczyną chorób. Rozumiem że zrobiłeś restart i wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium, do tego dokupiłeś kolejne. wzrósł poziom azotu pod różnymi postaciami i ryby zaczęły chorować.

 

Ze zdjęć moim zdaniem wynika że to pleśniawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...