Skocz do zawartości

Obsada i sprzęt akwarium 50l - czy dobra?


wiewiora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę mi doradzić czy dobrze dobrałam (wszelkie sugestie mile widziane):

akwarium 50l

podłoże: żwir 2-6mm bezwapienny w miarę ciemny, wysokość podłoża 4cm

 

dekoracje: korzeń, kamienie, łupina orzecha kokosowego

 

sprzęt: filtr wew. Aquarel Fan - mini

oświetlenie Aquael Lampa Deco Light 25 W

grzałka z termostatem 50W (lepsza 1 50W czy 2x25 W?)

termometr

odmulacz

 

obsada:

5x danio pręgowany

5x kirysek lamparci

7x bystrzyk czerwony

7x żwawik czerwieniak

mam jeszcze parę gupików i zbrojnika złotego (nie wiem czy mogą być z powyższymi)

 

rośliny:

mech jawajski

2x nurzaniec śrubowaty

anubias niski

żabienica wielkolistna

moczarka argentyńska

wgłębka wodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr za mały jeśli myślimy o tym samym (do 80l)jeśli masz miejsce to proponuje kaskade np. fzn2 ,jeśli nie masz mejsca to szukaj taki o wydajności około 500 l/h , grzałka wtak małym akwarium wystarczy jedna, żwirek nie rozumiem co masz na myśli pisząc w miarę ciemny bo jeśli to ma być czarny bazalt to kirysy odpodają jeśli żwirek rzeczny kolorowy to może być, rośliny masz mało wymagające a oświetlenie duże pomyśl o bimbrowni lub easy carbo albo zmiejsz oświetlenie bo będą glony, co do obsady nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne za tak szybka odpowiedź:)

damian2000 - to mówisz żebym z oświetlenia w ogóle zrezygnowała? A może dam mniej watów w oświetleniu np. 9W albo 11W?

co do filtra to wszyscy mi mówią że ten wystarczy lub Aquael Fun-1 a na zew. nie mam miejsca:(

 

errykz - to z których ławicowych lepiej zrezygnować i do ilu zwiększyć liczebność tych co zostaną? No i co z tymi gupikami i glonojadem które już mam?

A roślinki jak mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz możesz zmniejszyć (nie zrezygnować) oświetlenie lub nie, jeśli zostaniesz przy tych 25W to napisałem abyś zastanowiła się nad bimbrownią albo węglem w płynie easy carbo, plusem większego oświetlenia jest to że później możesz pomyśleć o ładnych roślinach i trawniczku naprzykład, masz dużo większy wybór. Te rośliny co wybrałaś też będą rosły w tym oświetleniu ale MUSISZ PODAĆ WĘGIEL czy to w postaci płynnej czy gazowej, natomiast 9w i 11w to zamało. Zrób tak zostaw te oświetlenie tylko kup sobie węgiel w płynie.

co do filtra ja w 45l litrów mam fzn-1(500/h) i żałuje że nie ma tam fzn2( 800/h) im wiekszy filtr tym lepiej nie kupuje się filtra na miare ,jeśli ten filtr ma przepływ około 350-450l/h niech będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ PODAĆ WĘGIEL czy to w postaci płynnej czy gazowej

Moczarka, anubias, mech, wgłębka i konieczność podawania co2? :zamieszany:

Nie ma łatwiejszych roślin w uprawie. To urośnie na każdym świetle, nawet z byle jakim nawożeniem.

 

Co do obsady. Na danio baniak za mały. Kiryski tylko pandy lub pigmeje. Na zbrojnika akwa też za małe. Tylko jeden gatunek stadny pływający w toni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...