Jump to content

żwir

łuska
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium 54l obecnie mam w nim jasny żwir ok 2 cm. Mam go jakieś 2 miesiące, ale powoli zaczął mnie denerwować, ponieważ odbija się w nim swiatło z jarzeniówki, co czasem razi w oczy. Nigdy nie używałam ziemi, ponieważ bardzo brudzi akwarium, a mnie roślinki świetnie rosną w żwirku.

Na obecną chwilę zastanawiam się czy powinnam kupić ciemny żwir, który jednak optycznie pomniejsza akwarium czy raczej zostać przy obecnym?

Nie wiem czy napisałam ten temat w odpowiednim dziale, jeśli nie to bardzo przepraszam za pomyłkę.

Dodam tylko, ze obecny żwir wygląda o tak:

(aranżacje i obsadę mam trochę pozmienianą na obecną chwilę- np. nie mam muszli już, ale temat o podłożu także to się tutaj nie liczy)

post-8723-13685163162536_thumb.jpg

Zdecydowanie wymiana żwiru na drobniejszy posłuży roślinom! Zakup żwirek o granulacji do 4mm, w naturalnej kolorystyce (odcienie szarego/brązu), lub czarny.

W zasadzie to najbardziej zmniejsza optycznie mały zbiornik dobór rozłożystych, szerokolistnych roślin i... podłoże o dużej granulacji. Do puki nie wpuści się ryb można tak zaaranżować zbiornik <40L, że na pierwszy rzut oka będzie wyglądał na co najmniej kilka razy większy.

P.S.

Obrazek trochę mały, ale czy ja się dopatrzyłem "watę" przy korzeniach? Chyba nie trzymasz roślin w tym wkładzie wyjętym z koszyka?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...