Skocz do zawartości

rozmnażanie barwniakow czerwonobrzuchych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak rozmnożyć barwniaki, w akwa 10l, wsadziłem 2 kokosy i kryptokorynę karłowatą . samica dostała już barw a samiec jeszcze nie, wpływają sobie do kokosa jak to przyśpieszyć ???

Hej :)

przyspieszyc sie tego raczej nie da ;) musisz poczekac ...

barwniaki bardzo dobrze opiekują sie potomstwem :)

Rozmnazanie :Tarło zależy od doboru pary, samica jest aktywniejsza. Przed tarłem umieszczamy kilka doniczek bez dna, z których najodpowiedniejszą ryby sobie same dobiorą. W takiej doniczce samica składa ikrę i przejmuje nad nią opiekę, a samiec chroni gniazdo w dalszej odległości. Młode wylęgają się po 3 dniach, a po 6 opuszczają swoje miejsce wylęgu. Wtedy samiec i samica sami opiekują się narybkiem, który dość długo pływa gromadnie z rodzicami. Pierwszym pokarmem młodych są larwy solowca. Przy racjonalnym rozmnażaniu wykorzystuje się sztuczną inkubację ikry i wychów narybku.

zrodlo : superakwarium.pl

PS. Mam prosbe :) wrzuc zdjecia swojego akwa i rybek do galerii forum :) chetnie zobacze i skomnetuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wejdz w galerie :)

2. załoz temat

3. opisz swój zbiornik :) rybki napowietrznie filtr roslinki itp. :)

4. na samym dole masz

 

----------------

Nazwa pliku [ ] Przegladaj :)

 

----------------

 

Komentarz do pliku

 

----------------

 

 

klikasz w to przegladaj i dodajesz fote ktorą chcesz wstawic :) i klikasz wyslij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

To ja może pociągnę wątek, bo temat dla mnie mocno na czasie.

Czy ktoś z Was wie, jak przebiega samo tarło lub jak się zachowują te rybki przed i po ??

 

Nadszedł czas przeprowadzki do większego akwarium, ale mam wrażenie, że para zachowuje się jakby inaczej niż kilka dni temu. Samica wychodzi z kokosa bardzo rzadko i na bardzo krótko. Czasem ona wychodzi a on natychmiast zajmuje jej miejsce. Często także razem dość dużo czasu spędzają w kokosie. nie chciałbym zdemolować ikry, kiedy będę je ganiał z siatką po akwarium, stąd pytania o zachowanie.

 

Zauważyłem też pewne dziwne zachowanie kilka dni temu - mianowicie i samiec i samica dostawali jakby dreszczy. Wyglądało to prawie tak jakby pies otrząsał się z deszczu, tyle że oczywiście u rybek było to znacznie szybsze i trwało może sekundę :?:

Przerabiał ktoś z Was już cos takiego ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam podobny problem, gdyż mam hehe miałem(chyba) jajeczka złożone przez barwniczke i ślicznie pięknie wyglądało aż do momenty kiedy wisiało na ściańce tylko 4-5 jajeczek a po 2 godzinach nic już nie było tzn. po 2 dniach od złożenia jajeczek. Nadal Barwniaki wchodzą do kryjówki i tzw. całują kamienie i ścianki schowku ale nic tam nie widzę aby coś pływało lub się poruszało czy to normalne że nic nie zobacze czy niestety nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

To ja może pociągnę wątek, bo temat dla mnie mocno na czasie.

Czy ktoś z Was wie, jak przebiega samo tarło lub jak się zachowują te rybki przed i po ??

 

Nadszedł czas przeprowadzki do większego akwarium, ale mam wrażenie, że para zachowuje się jakby inaczej niż kilka dni temu. Samica wychodzi z kokosa bardzo rzadko i na bardzo krótko. Czasem ona wychodzi a on natychmiast zajmuje jej miejsce. Często także razem dość dużo czasu spędzają w kokosie. nie chciałbym zdemolować ikry, kiedy będę je ganiał z siatką po akwarium, stąd pytania o zachowanie.

 

Zauważyłem też pewne dziwne zachowanie kilka dni temu - mianowicie i samiec i samica dostawali jakby dreszczy. Wyglądało to prawie tak jakby pies otrząsał się z deszczu, tyle że oczywiście u rybek było to znacznie szybsze i trwało może sekundę :?:

Przerabiał ktoś z Was już cos takiego ? ;)

Już po tarle ;), jak nie musisz to raczej nie przenoś na razie ryb do nowego zbiornika. Mogą się zestresować i skonsumować ikrę a raczej już narybek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystim za wskazówki.

Kiedyś ustawiłem kokosa tak żeby mieć możliwość zajrzeć do środka. Dzisiaj to się przydało

Zaświeciłem sobie latareczką o bardzo punktowym świetle i co widzę ??? Ano widzę małe plemniki buszujące po dnie :D:D

Czyli jest okazja na małe co nieco wieczorkiem, bo to moje pierwsze jajorodne akwarystyczne potomstwo - nie licząc danio jakieś 25 lat temu ;)

Sie trochę odchowają i pójdą w świat cieszyć innych. U mnie skazane byłyby na raczej nieciekawe towarzystwo w postaci Auratusów, Crabro, Elongatusów Mpanga i Demasoni :)

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...