Skocz do zawartości

Rzeczywista pojemność akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego tak robią sprzedawcy ale paskudnie oszukują na pojemności akwariów. Kupiłem akwarium profilowane o rzekomej pojemności 67l (wymiary: szerokość 60cm, wysokość 37cm i głębokość 30cm). Tak było podane a jak się okazało te 30 cm głębokości dotyczy tej uwypuklonej części środkowej a po drugie są to wymiary zewnętrzne, co przy grubości szyby 5mm ma duże znaczenie.

Tak więc okazało się, że akwa ma ok. 60l i to licząc po zewnętrznych wymiarach !!!

Poza tym żwir, woda nie do pełna i co się okazało

!!! A to, że wody w moim niby 67l akwa jest tylko 47 (max 50) litrów !!!

 

I co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no standard. oni liczą pojemność a nei ile rzeczywiście tam wlewa akwarysta wody. nie żebym się jakoś długo akwarystyką zajmowała i znała ale jesli chodzi o ilość wody w akwarium a jego pojemność to akurat było dla mnie oczywiste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest własnie urok profilowanych akwariów moja "112" ma pojemność nawet nie 100litrów a odjąć żwir i kamienie to rzeczywista ilość wody wynosi około 70litrów... no ale zawsze to mniej wody na dywanie prawda;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby to dokładnie policzyć trzebaby znać wymiar "głębokości" najkrótszej (rozumiem ze tu chodzi o szerokość dna) i krzywiznę przedniej ścianki, ale ja się nie podejmuję ;)

rozumiem rozczarowanie. w mojej 25 nie jest to aż taka wielka różnica wiec tak mnie to nie wzrusza, ale im większe akwarium tym większe "odchylenia" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...