Skocz do zawartości

ile krewetek w akwarium roślinnym 450 litrów


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na dnie będzie oprócz krewetek około 10 kirysków lamparcich, do tego mam w planach 40 otosków. Ile waszym zdaniem mam zakupić krewetek? Myślałem o kombinacji 2 szt atya gabonensis (w sumie już kliknąłem kup teraz ;) ) i 20 szt amano. Dodam że akwarium nie będzie miało pokrywy, będzie pływał bojownik, skalary i prawdopodobnie jakaś łagodna pielęgniczka (na 99% borella). Będzie to moja pierwsza przygoda z tymi zwierzakami i nie chciałbym niewypału, proszę więc również o wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci chodzi o te które rosną tak duże to masz rację a czego 5 np. dlatego że masz duże akwarium i dlatego że są stadne więc sam rozumiesz a widzieć będą widziane

Czyli 5 może być momo rozmiaru? Bo szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem co napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hallo

Atya Gabonensis gdyż o niej tu jest mowa rośnie bardzo powoli co wynika z długości jej życia w niewoli i rzeczywiście rośnie podobno do 15 cm. Jeśli stworzysz im niestresujące warunki bytowe będziesz je oglądał często i w całej okazałości, w towarzystwie rybek z dużym temperamentem mogą się zachowywać różnie.

Swoje stadko posiadam już 5 lat, trochę się rozrosło wielkościowo i ilościowo, dodatkowo byłem zmuszony przygarnąć kilka sztuk z różnych stron. Na chwilę obecną w zbiorniku 100x40x30h mam 12 szt Atyi wielkością od 4 cm do 14 cm, jeśli mają dobry dzień pokazują się całą rodzinką wylegając na korzenie i inne miejsca przygotowane im przy wylocie z filtra, jeśli coś im się nie spodoba potrafią się schować tak ze nie widzę ani pół wąsa. W zbiorniku 3 korzenie, anubiasy i microsoria

Parametry wody w których przebywają mierzone kroplami jbl:

NO2 = 0

NO3 = 5

PO4 = 0,5 (podnoszone do tej wartości solą)

KH = 8

GH = 13

ph = 7,2

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

http://dziki.2box.pl/temp/moja_mala_atya.jpg i tu fotka z zeszłorocznego restartu, Atya podczas przeławiania ze zbiornika do wiaderka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...