Skocz do zawartości

Bojownik


Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium 60 litrów posiadam 3 bojowniki i tylko te ryby. 2 samiczki i jednego dużego samca (czarny, jedynie płetwy ciemno niebieskie). Temperatura wody 26 stopni C. Pytanie więc brzmi czy same przystąpią z czasem do tarła czy należy je jakoś zachęcić. Dodam, że nie chcę kombinować z małymi tarliskowymi zbiornikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, posiadając tylko jeden jedyny zbiornik nie da się rozmnożyć i odchować młodych.

Drugi zbiornik w późniejszym etapie załatwić to nie problem. Ciekawiło mnie tylko czy jest to możliwe. Warunki myślę, że mają optymalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarła oczywiście można dopuścić. Słyszałem że udaje się to nawet w 5l "szklankach". Wystarczy podwyższona temperatura + rośliny pływające/słabo poruszająca się tafla wody tak aby samiec mógł zbudować gniazdo. Gorzej później mając tylko jedno akwarium...

 

PS: No to problemów być nie powinno, ale dodatkowy zbiornik powinieneś skombinować wcześniej, tak samo jak sklep gdzie kupiliby młode, bo z tym często jest problem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do tarła oczywiście można dopuścić. Słyszałem że udaje się to nawet w 5l "szklankach". Wystarczy podwyższona temperatura + rośliny pływające/słabo poruszająca się tafla wody tak aby samiec mógł zbudować gniazdo. Gorzej później mając tylko jedno akwarium...

 

PS: No to problemów być nie powinno, ale dodatkowy zbiornik powinieneś skombinować wcześniej, tak samo jak sklep gdzie kupiliby młode, bo z tym często jest problem. ;)

A ja włożyłam pokrywkę przezroczystą w rogu, a po drugiej stronie chodzi filtr czy zmniejszyć jego moc?

Bo bąbelki które złożył pękają nie wiem co robić

 

 

 

agunia997- Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...