Skocz do zawartości

[30l] kostka. krewetkarium :)


Adzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje 30l :)

 

Oświetlenie : aquael 11W, planuję w przyszłości drugie 11W :)

Filtr : Pat Mini

Ogrzewanie : grzałka aquaela (jak się okazało bez termostatu, rybki miały wakacje w tropikach przez dzień) :mrgreen:

Podłoże : żwirek bazaltowy + piasek kwarcowy

Zielsko: mchy (willow moss i jeszcze jakiś) + hygrophila do wywalenia :)

Obsada: jak na razie nie ma krewetek (planuję Crystal Red).

 

uwaga! to początek, więc proszę o rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie dla Ciebie problem to kup kokosa, rozłup(wyjmij to białe) wygotuj w wodzie z solą, obsadź mchem wygląda super a krewetki będą miały kryjówkę. Ja na początek przymocowałem mech żyłką wędkarską, nie widać a trzyma mech za nim się przytwierdzi do podłoża. Moja rada, nie mieszaj krewetek (chodzi mi o rodzaj) będą się mieszać i wyjdzie kaszana.

 

 

A tak ogólnie, to jak na razie widok jest prawie OK. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie dla Ciebie problem to kup kokosa, rozłup(wyjmij to białe) wygotuj w wodzie z solą, obsadź mchem wygląda super a krewetki będą miały kryjówkę. Ja na początek przymocowałem mech żyłką wędkarską, nie widać a trzyma mech za nim się przytwierdzi do podłoża. Moja rada, nie mieszaj krewetek (chodzi mi o rodzaj) będą się mieszać i wyjdzie kaszana.

 

 

A tak ogólnie, to jak na razie widok jest prawie OK. :P

 

kokosy mam w dużym akwa, więc sobie wyjmę ;) u mnie żyłka się skończyła, więc jest nitka :) co do krewetek to wieeem :D już mi się raz wymieszały przy pierwszym podejściu ze 2 lata temu, no ale człowiek się uczy na błędach ;)

 

dzięki wszystkim za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Moja rada, nie mieszaj krewetek (chodzi mi o rodzaj) będą się mieszać i wyjdzie kaszana.

Proszę o rozwinięcie tematu bo chyba nie do końca się zgodzę z Twoją wypowiedzią a chciał bym mieć pewność że pisząc to co napisałeś miałeś na myśli to co z tego wynika ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzałkę możesz sobie odpuścić i wyjąć lub zasłonić wywłócznikiem który rośnie w dwusetce ;)

a wywłócznik nie potrzebuje przypadkiem dużo światła i CO2? :) słyszałam że to raczej wymagająca roślina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wywłócznik to dość wymagająca roślina, a spojrzałem tylko jak wygląda, sorry mój błąd. Ale coś podobnego by tam pasowało, może niekoniecznie czerwonego. Chociażby zwykła cabomba caroliniana ;)

Ok, zobaczę czy Cabomba pociągnie. :mrgreen: ale rozejrze się jeszcze za czymś czerwonym :)

 

A co myślicie o pomyśle z Iwagumi? Jakieś lignity by się dało i do tego gałęzatkę? Bo mi się ta aranżacja za bardzo nie podoba, jest bo jest, ale zawsze chciałam Iwagumi :D Strasznie mi się podoba krewetkarium mandy29 . :)

 

jakieś pomysły? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać ze grzałka jest bez termostatu na zdjęciu ;)

Akurat na grzałkach się mało znam. Myślałam że jest fabrycznie ustawiona na ok. 25 stopni, bo była dołączona do całego zestawu. No ale cóż, aquael mnie zaskoczył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi się ta aranżacja za bardzo nie podoba, jest bo jest,

Ja w takim malcu widziałbym coś z dużym heńkiem... ostatnio wpadł mi w łapy link do akwarium niejakiego Krzysztofa Tyszkowskiego

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=32669

 

podłoże ma usypane w podobny sposób jak Ty- z tą wysepką z prawej strony :)

Co prawda ma też małego heńka z przodu, ale jak się często przycina dużego (piszę z własnego doświadczenia), to spokojnie można zrobić I,II i III plan właśnie z dużego Heńka ;)

 

A co myślicie o pomyśle z Iwagumi? Jakieś lignity by się dało i do tego gałęzatkę?

 

jakieś pomysły?

Co do gałęzatki to polecam przejrzenie zdjęć z tego tematu ;)

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=31681

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi się ta aranżacja za bardzo nie podoba, jest bo jest,

Ja w takim malcu widziałbym coś z dużym heńkiem... ostatnio wpadł mi w łapy link do akwarium niejakiego Krzysztofa Tyszkowskiego

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=32669

 

podłoże ma usypane w podobny sposób jak Ty- z tą wysepką z prawej strony :)

Co prawda ma też małego heńka z przodu, ale jak się często przycina dużego (piszę z własnego doświadczenia), to spokojnie można zrobić I,II i III plan właśnie z dużego Heńka ;)

A duży heniek pociągnie przy takim oświetleniu i bez CO2? :) też się nad nim zastanawiałam. :)

A może mały by jakoś dał radę? :) chciałam jakiś trawniczek, ale jak mam tylko wydać kasę na coś co i tak nie będzie rosło to to bez sensu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duży heniek pociągnie przy takim oświetleniu i bez CO2? :)

muszę zarzucić kolejnym linkiem żeby udowodnić że tak ;)viewtopic.php?f=22&t=25100

To jest akwarium mojego brata. Ma tam łącznie 16W w 12L, oczywiście bez CO2, więc jeżeli tam rośnie bardzo dobrze to myślę że w Twoich 30L, gdzie wysokość nie jest jakoś kosmicznie większa będzie rósł "dobrze". Mały heniek też mu się już trochę rozrósł, ale nie rośnie w takim tempie, żeby zrobił się z tego trawnik

a masz w planach podawać chociaż easy carbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duży heniek pociągnie przy takim oświetleniu i bez CO2? :)

muszę zarzucić kolejnym linkiem żeby udowodnić że tak ;)viewtopic.php?f=22&t=25100

To jest akwarium mojego brata. Ma tam łącznie 16W w 12L, oczywiście bez CO2, więc jeżeli tam rośnie bardzo dobrze to myślę że w Twoich 30L, gdzie wysokość nie jest jakoś kosmicznie większa będzie rósł "dobrze". Mały heniek też mu się już trochę rozrósł, ale nie rośnie w takim tempie, żeby zrobił się z tego trawnik

a masz w planach podawać chociaż easy carbo?

Skoro ma 16W w 12l to ma dużo lepsze oświetlenie. Ja mam marne 11W na 30l jak na razie. :) easy carbo mam zamiar stosować, ale dopiero jak wymyślę sobie jakie chcę roślinki i zrobię kolejną aranżację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam marne 11W na 30l jak na razie. :)

Oświetlenie : aquael 11W, planuję w przyszłości drugie 11W :)

to w takim razie sory z pomyłkę... nie wiem jak spojrzałem, że zobaczyłem że masz Aquael 11W i drugie11W a nie spojrzałem na zdanie "planuję w przyszłości" :lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam marne 11W na 30l jak na razie. :)

Oświetlenie : aquael 11W, planuję w przyszłości drugie 11W :)

to w takim razie sory z pomyłkę... nie wiem jak spojrzałem, że zobaczyłem że masz Aquael 11W i drugie11W a nie spojrzałem na zdanie "planuję w przyszłości" :lol::lol:

Spoko, tak czy inaczej dzięki za rady, teraz wiem czy jak kupię drugą świetlówkę to czy roślinki będą rosły. Jeszcze jedno pytanie. Jak będę miała 22W na 30l to nie będzie tego trochę za dużo? Wtedy chyba konieczne jest CO2? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...