Jump to content

Kto mi pomoże?


Recommended Posts

Witam. Poszukuje oświetlenia do pokrywy 40x25. W grę nie wchodzi zwykła żarówka typu PHILIPS Tornado. Musi to być świetlówka. Przeszukałem allegro i nie znalazłem, ale chyba źle szukałem. Pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Już mówiłem ze nie chce takich żarówek, ponieważ miałem mieć już świetlówki od brata, wiec usunąłem to oryginalne oświetlenie z całym trzonkiem. Okazało się że świetlówki nie pasują.

Link to comment
Share on other sites

hallo

Obawiam się, że masz problem i to dość poważny. Świetlówki liniowe jakie masz do dyspozycji są nędzne, jest to T5 8W i może jakąś T8 by się znalazło ale jakoś nie przypominam sobie. Jedyna opcja to przeprosić się z oprawką na mały/duży gwint lub próbować wprawić w dekiel moduły świetlne Aquaela, ewentualnie jest jeszcze inna opcja, próbować zakupić świetlówkę na uchwyt 2g10 lub 2g11 i na elektronice od energooszczędnej świetlówki próbować to powiesić pod deklem.

Link to comment
Share on other sites

T8 14 W ma 38cm. Nie wejdzie? 38 cm ma u mnie z oprawkami, tylko nie bryzgoszczelnymi a zwykłymi plastikowymi za 2 złocisze.

 

http://www.sklepelektro.com/files/oprawka_T8_bez_stat[1]_m.jpg

 

Powiecie: oszalałeś? a co z wilgocią?? spokojnie, trochę folii termokurczliwej i jest git:)

 

edit 1. Żeby nie było Link umieszczam w celach edukacyjnych, aby pokazać jak wygląda oprawka, nie w celu reklamowania czegokolwiek.

Link to comment
Share on other sites

to jakaś specjalna T8 14 W jest chyba. T8 10W i 15 W mają ponad 40 cm długości. Jak możesz wstaw nazwę świetlówki, na pewno to wiele ułatwi.

Bryzgoszczelne na kablu nie są zbyt odstające, nie dodają więcej niż 0,7 cm na stronę do długości świetlówki wraz ze stykami.

Link to comment
Share on other sites

Nazw jest wiele jak i świetlówek:D

Hagen sun-glo, aqua-glo, power-glo na bank są 14W.

Philipsa Aquarelle też występuje w 14W ale jest ciężko dostępna. Pewnie inne firmy też mają pełno w swojej ofercie.

Link to comment
Share on other sites

No tak, seria -glo, mogłem zapomnieć, omijam szerokim łukiem. Seryjne świetlówki nie występują z tą mocą przy tej długości rury. Niewiele powiem na temat samych świetlówek glo, mam złe doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem Twojej interpretacji wyrażenia seryjne świetlówki:) Tak jak napisałem Philips ma też w ofercie t8 14W. Sylvania również ma 14W. Jest to normalna świetlówka jak każda inna.

Link to comment
Share on other sites

Masz oczywiście rację, jest to normalna świetlówka jak każda inna i jak każda inna świetlówka jest do dostania w każdym sklepie elektrycznym. Nie ma w niej nic specjalnego i w sumie to jest dziwne że nie sprzedają ich w kioskach mimo ustawowego zakazu sprzedaży żarówek żarowych :)

 

Myślę ze temat przewałkowaliśmy już dość dobrze, autora raczej ma już o czym myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...