Jump to content

Odmulacz bateryjny


ltms
 Share

Recommended Posts

Nie posiadam takowego sprzętu ale czytałem o tym na innych stronach internetowych i dowiedziałem się, że nie warto kupować chińskich odmulaczy. Jak kupujesz to tylko renomowanych marek np. Aquael, Eheim, JBL...

 

 

Tamte chińskie ponoć nie dają rady.

Link to comment
Share on other sites

Aż trudno uwierzyć, że nikt nie używa tego urządzenia...szkoda.

 

Mało osób używa takiego czegoś ponieważ:

 

- kupi tandetę to lepiej iść do sklepu i kopić 2 m węża + jupika :D:D i działa

- dobry odmulacz bateryjny nie kosztuje 20zł

- odmulacze bateryjne moim zdaniem są mniej efektywne niż takie tradycyjne

Link to comment
Share on other sites

Miałem coś takiego i ... oddałem znajomemu za free. Zwykły wężyk lepszy, przynajmniej moim zdaniem. Odczucia mogą być mocno subiektywne w ocenie. Jednemu będzie pasowało innemu nie. Jak dla mnie nie poręczne, jeśli masz sporo roślin i do tego korzeń to nie wleziesz tym wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie i jeszcze pomyślę bo mam małe akwarium i nie zdąże dobrze odmulić, a już muszę przestać...bo wypuściłbym całą wodę, a może to tylko kwestia wprawy, potrenuję i jeszcze raz dzięki za opinie.

Link to comment
Share on other sites

hallo

Moim zdaniem odmulacz bateryjny jest pomyłką samą w sobie, wzruszasz podłoże po czym wypłukujesz różne brudy które po przefiltrowaniu przez "skarpetkę", grube zostają w skarpecie ale drobne wracają do wody już nie leżąc sobie spokojnie w gruncie a "biegają" w toni dając pożywkę przede wszystkim glonom.

mam małe akwarium i nie zdąże dobrze odmulić, a już muszę przestać...bo wypuściłbym całą wodę,

Zakup sobie cieńszy wężyk, nie potrzebujesz takiego 16/21, w krewetkariach dno oczyszczam wężykami od napowietrzania lub od kroplówki, czasem stosuję wąż fi 10 mm jeśli potrzebuję mocniejszego strumienia ale jest on i tak lekko przytkany dzwonem.
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...