Skocz do zawartości

Dziwne odbyty u rybek...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem.

Otóż wielkość mojego zbiornika to 244L

Ilość rybek około 45 - gupiki, mieczyki, glonojady, kiryski

Od jakiegoś czasu walczę najpierw z pleśniawką, potem z ospą rybią a teraz... chyba z pasożytem. Mówię chyba, ponieważ jest to pierwszy rok, w którym mam nagromadzenie tylu chorób. Akwarium z rybkami mam już od ponad 15 lat. Przez ten okres zbytnio się nie interesowałem chorobami - bo ich nie miałem!, a teraz nie wiadomo skąd jest ich aż nadmiar!!! Mam problem bo nie potrafię zidentyfikować tej choroby... jedna rybka pływa prawie pionowo chwiejąc się na jedną i drugą stronę, ale nie chudnie. Inne mają odbyty dziwne jakieś zaczerwienienia, wyolbrzymienia a nawet jakieś pręciki. Załączam fotografię. Pomóżcie bo szkoda mi moich rybek nie wiem co robić.post-8991-13685163141618_thumb.jpg

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za posty.

Niestety dziś rozmawiałem ze "specjalistą" hehehe tak to nazwijmy. Oświecił mnie co do tych pasożytów u gupików i mieczyków, niestety miał chyba rację. Zastosowałem kurację Capifosem, niestety nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Wodę odkaziło, ale rybki niestety, jak były chore tak były. Właśnie były - już ich nie ma. Niestety. Zamierzam zadbać bardziej o roślinki, a rybki dołożę tylko dekoracyjnie i to jakieś pielęgnice. Będzie chyba... bezpieczniej. Bo te dzisiejsze gupiki to nie to co 15 lat temu jak zaczynałem. Chciałem tak zorganizować akwarium jak zaczynałem hehehe czyli 15 lat temu, niestety co hurtowi hodowcy zrobili swoje i nam gupika genetycznie wyjałowili. Ja się przywiązuję do rybek i nie lubię ich zmieniać co parę tygodni. Oni chyba na to liczą, że kupi się gupika, on pożyje nam parę tygodni a potem kolejnego kupimy... eh... te pieniądze.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...