Skocz do zawartości

Obsada do 126l. Azja czy Ameryka?


Pilchu88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam już troszkę doświadczenia, prowadzę krewetkarium (25l) i zbiorniczek ogólny o pojemności około 45 l.

Postanowiłem, że muszę sprawić sobie większe akwarium. No i trafiła się okazja. W piątek jadę do znajomego po zbiornik.

Szkło ma wymiary 80 szer. x 35 gł. x 45 wys. czyli 126l. Szału nie ma, ale to znacznie więcej niż miałem do tej pory.

 

Do akwarium dostanę filtr wewnętrzny AQUA SZUT 750, myślę że powinien być ok.

Muszę dokupić grzałkę. 100W wystarczy czy bedę potrzebował mocniejszej?

 

Zastanawiam się jaki biotop wybrać. Na pewno będzie to Azja albo Ameryka. Wstępnie wybrałem następującą obsadę.

 

Azja:

Gurami (dwuplamisty albo marmurkowy), chociaż do mojego litrażu chyba bardziej pasowałyby Prętniki karłowate - haremik

Razbora klinowa - około 15 sztuk

plus coś na dno np. Piskorki?

 

Ameryka:

Pielęgniczka Ramireza - 1+1, 2+2 będzie za dużo?

Neon innesa - 15-20 sztuk

Kirysek pstry lub spiżowy - 6 szt

do tego parka żyworódek, Molinezja Black Molly lub Mieczyk Hellera

 

Oceńcie proszę moje propozycje. Których rybek będzie za dużo lub ile będzie można dodać? Jakie inne rybki polecilibyście do mojego litrażu?

Jednak bardziej skłaniam się ku Ameryce. :)

 

Na zakończenie chciałbym jeszcze zapytać o podłożę. Czy taki żwirek nadawałby się?

 

http://allegro.pl/zwir-rzeczny-2-5-naturalne-podloze-i1422656939.html Jeśli nie, to jaki inny kupić? Najlepiej za niewielkie pieniądze jeśli mam być szczery :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żwirek kupiłem w tym samym źródle - nadaje się. kup 1,7 kg na litr objętości żwiru.

Co do biotopu proponuję Amerykę - moim zdaniem ciekawsza:) Obawiam się że baniak za mały do 2 par ramirezek, tym bardziej że nie wiadomo na jaki charakterek trafisz. Obsada moim zdaniem dobrze poukładana. Dobierz roślinność do biotopu i będzie co oglądać w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ameryke to jakie inne Pielęgniczki polecilibyście do takiej obsady? (oczywiście zamiast Ramirezek)

 

Jakie rośliny, na który plan byście wybrali?

 

Mam świetlówkę 18W DAYLIGHT oraz AQUA-GLO 20W

 

To moja ogólna lista:

Żabienica - trzeci

Nurzaniec - trzeci

Wywłócznik - trzeci

Moczarka - trzeci

Kabomba - drugi

Anubias - drugi

Wgłębka wodna - pierwszy

 

Brakuje mi roślin na pierwszy i drugi plan. Proszę o "południowoamerykańskie" propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie waham się między Ramirezkami, Kakadu a Borella.

Najbardziej podobają mi się Ramirezy, więc raczej się na nie zdecyduję.

Jednak zakupu rybek dokonam dopiero za około miesiąc.

Na razie musze urządzić akwarium i chce poczekać aż toszkę zarośnie.

 

Na początek chyba kupię dwie pary pielęgniczek. Postaram się zaaranżować jak najwięcej kryjówek. Zobaczę które rybki dobiorą się w pary, pozostałe dwie później oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...