Skocz do zawartości

Chore neony innesi. Potrzebna pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś cztery dni temu zaobserwowałem chorego neona. Wróciłem z wyjazdu i nie wiem jak długo był chory ale wyglądał bardzo słabo więc od razu go humanitarnie ..... Dzisiaj się przyjrzałem pozostałym i wiedzę że kolejne wyglądają tak jak na zdjęciach. Dwa mają jakieś ciemne przebarwienia a jeden jest chudy i blady. Akwarium dojrzałe. Około pół roku temu przeniosłem ryby do większego i od tamtego czasu nie miałem żadnych strat. Rosną i jedzą, aż tu nagle takie niefajne zdarzenie. Woda podmieniana co tydzień, temperatura 24, filtr i napowietrzanie chodzi non stop. Ph ok. nie przytoczę wartości bo nie ja mierzyłem (w sklepie zoologicznym). Właśnie zafundowałem im kąpiel w niewielkim roztworze nadmanganianu. Może ktoś wie co się dzieje i jakie leki będą pomocne. Czy inne rybki są bezpieczne?

 

Będę wdzięczny za każdą rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie kolor mają wporzo a zresztą barwę mogły stracić wraz z brakiem oświetlenia ale to na krótko. Do leczenia większości ryb używa się soli ale niewiem czy można jej użyc w przypadku neonków, więc jako tako nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chore na pewno. Z całej 20-tki jest tylko jedna chuda i bez wyrazu i jedna z ciemnymi przebarwieniami (takimi jak ta która już zakończyła swój żywot). Szybciej oddychają i chaotyczniej pływają. W porównaniu do reszty wyglądają strasznie (reszta to bardzo ładne osobniki). Stało się to w przeciągu tygodnia. Nie było przemeblowań ani nowych rybek. Wiem że neony tracą kolor przy gorszym świetle i to nie jest przyczyną. Co do soli to też nie wiem czy neonkom nie zaszkodzi (miały kąpiel w nadmanganianie więc są odkażone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...