Skocz do zawartości

Kryjówki z rurek pcv


keraj27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś poprzecinałem sobie rurki pcv dla glonojadów i innych rybek żeby miały gdzie się chować. Oszlifowałem żeby nie miały ostrych końców i wrzuciłem do gorącej wody aby się odmoczyły czy tam odgotowały. Chce w dalszej fazie oblepić je drobnymi kamykami aby wyglądały naturalniej tylko nie wiem czy sylikon akwariowy to utrzyma i co zrobić poza tym żeby to wszystko się trzymało. Proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez już od dawna o tym myślałem czym to okleić a drugi problem z mocowaniem żeby nie wypłynęły na górę

Zakupiłem drobne kamyki i myślę, że zrobię pilnikiem lub brzeszczotem porowatą powierzchnie posmaruje sylikonem akwariowym i sypnę na to kamyczki i może zwiąże :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Bambus ma wstrętną wadę, jak mu coś nie pasi pokrywa się szarawą pleśnią, wygląda to jak krasnorost ale ma nieco inne pędzelki, trochę grubsze i o połowę krótsze. Nie wygląda to dobrze, nic tego nie zjada. Ale ogólnie jest bardzo wdzięcznym materiałem do prac wszelakich.

 

Na groty i rurki dla krewetek używam gliny garncarskiej, formuję ją w rękach bez koła, zostawiam do wyschnięcia bez pieca, tak na wolnym powietrzu, wysycha na jasno-szary kolor, po około 2-ch tygodniach temperatury pokojowej można ją wrzucać do baniaka. Koszt 6 zł za 1 kg, czyli kostkę 5 x 7 x 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałam zrobić takie kryjówki z rury i obklejone kamykami przy użyciu silikonu akwarystycznego.Mieszkańcom bardzo się podobały ,były chętnie zasiedlane ,ale po pewnym czasie silikon odchodził od powierzchni rurki i nie wyglądało to dobrze. ;) Może za mało stępiłam ,ale w całości zostały zastąpione preparowanymi korzeniami i kokosami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...