Skocz do zawartości

Dywan z mchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuje zrobic dywan z mchu na calym dnie baniaka 125l i mam do wybory wglebke wodna lub mech jawajski bo tylko to jest dostepne tutaj w sklepie.

Znalazlem rozne opinie na ten temat i chcialbym sie dowiedziec co wy o tym myslicie. Moze ktos z forum cos takiego robil lub obecnie posiada i moze pomoc przy takiej aranzacji.

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez takich informacji jak nawożenie, CO2, światło czy podłoże nikt ci nie odpisze.

Napisz coś więcej o swoim baniaku.

 

Proponuję, nie ograniczać się tylko do kupna roślin, które są w pobliskim sklepie. W taki wypadku nigdy nie uda ci się zrobić ładnego akwarium, chyba że mieszkasz w jakims duzym miescie. Polecam sklep http://www....

 

Pozdrawiam

 

ahaed: 4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez takich informacji jak nawożenie, CO2, światło czy podłoże nikt ci nie odpisze.

Napisz coś więcej o swoim baniaku.

 

Proponuję, nie ograniczać się tylko do kupna roślin, które są w pobliskim sklepie. W taki wypadku nigdy nie uda ci się zrobić ładnego akwarium, chyba że mieszkasz w jakims duzym miescie. Polecam sklep http://www....

 

Pozdrawiam

 

ahaed: 4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

Wszystkie informacje o baniaku sa w moim podpisie. Wystarczy kliknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz całe dno akwarium tak pokryć?

 

 

Edit

 

 

Kurde, ja to zawsze potrafię napisać posta :oops:

Dobra nie będę się rozpisywał na temat mojej niskiej inteligencji :D

A wracając do tematu, według mnie jest nie praktyczne.

Odmulanie to według mnie porażka.

A le jeżeli koniecznie chcesz to lepsza będzie gałęzatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drogi kolego niestety ale odradzam ci obsadzenie całego dna mchami.Można by się pokusić o poobsadzanie jakiś ładnych,dużych kawałków lignitów,ale i tak przy odmulaniu będziesz musiał każdy kawałek wyciągać albo przesuwać aby mieć swobodne dojście do podłoża.

Niestety ale mchy----no nie bardzo to widzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Java na trawniczek się słabo nadaje, gdyż rośnie mało trawnikowo, na żywe tło się zdecydowanie bardziej nadaje ale nie nazwał bym go dekoracyjnym mchem, pakujesz miedzy 2 siatki i na tylną szybę baniaka na przyssawki podczepiasz.

Trawniczek z wgłębki ujdzie, musiał byś kilkanaście plaskatych kamyczków czy innych łupinek kokosa pokryć listkami wgłębki i ułożyć na dnie, poczekać aż się rozpanoszy i voilà trawniczek jak marzenie i to z możliwością demontażu na żądanie :)

W kwestie sprzątania pod nim nie będę się zagłębiał, nie to było treścią pytania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam pojęcia, przy krewetkach nie ma dużo brudu, poza tym, nigdy nie miałem na całej powierzchni trawnika, do tego nie miałem też możliwości odmulania, bo albo miałem różnego rodzaju substraty których z założenia się nie rusza, albo piasek który tylko z wierzchu można było lekko i delikatnie przejechać żeby cały nie poleciał do wiadra :) Przy dość grubych żwirkach fajną sprawą jest filtracja pod-żwirowa. Przy piaskach i substratach to trochę strach, rano wstajesz i całe podłoże w filtrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchu java jako trawnik nie wyobrażam sobie w ogóle. Co do wgłębki sama miałam taki pomysł i nawet widziałam coś takiego. Napakowane wgłębki między dwie siatki i przytwierdzone do dna (z daleka wygląda prawie jak mały heniek). Ale teraz minusy trawnika z wgłębki:

- trzeba często przycinać, bo od spodu będzie gniła jak będzie jej za grubo i nie będzie światła, a przycinanie to pełno malutkich kawałków pływającej wgłębki, która się czepia mchów i potem ciężko ją usunąć, nie przycinać - po jakimś czasie może się odczepić i odpłynąć,

- odmulanie - jest dosyć delikatna więc też można ją uszkodzić przy odmulaniu, lub siłą ssącą oderwać, ja trawniczka nie odmulam, ale mam roślinę która się zakorzenia, wgłębka ta pływająca korzeni nie puszcza.

 

Pomimo tego moim zdaniem warto spróbować moim zdaniem z wgłębką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec podejme sie zrobienia dywanu z wglebki i zobaczymy jak to pojdzie i jaki bedzie miec wyglad.

Mam jeezcze jedno pytanko.

Czy zrobic to na obecnym podlozu jaki jest w akwarium czy konieczny jest restart?

Ps.Info do baniaka w podposie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy restart to dobry pomysł jest, jak zrobisz restart to możesz posadzić normalny trawniczek z małego henia czy też głosi, albo z nieco większych trawek lub nawet z przycinanego podostemona. Zasadniczo to pogo sobie nawet w "te głazy" możesz powtykać i będzie rósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za malo swiatla na malego henka i glosie :(

A o pogo czytalem ze ciezka w uprawie wiec tez odpada.

Pozostane przy wglebce i zobaczymy co z tego wyjdzie. Moze nawet zrobie aranz z kamieniami bo latwiej bedzie czyscic z wglebki po przycince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że mały henio rośnie nawet na tłuczonym bazalcie, bez co2 przy światełku około 0,3 W / litr netto. Głosia w takich warunkach zanikła, co do pogostemona to na 2 letnim podłożu ASII i przy lampie biurkowej 11 W w bańce 40x 30x30h rósł sobie tak http://dziki.2box.pl/rosliny/pogostemon.jpg przy dnie widać nawet "sałatę" subwasser_coś_tama to jest zdaje się paproć jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja juz zapadla,powstanie dywan z wglebki.

Tylko teraz mam problem czy dac jeden duzy korzen centralnie na srodku obsadzony mchami czy moze kilka kamieni.

 

A moze taki szalony plan:

Dno - dywan z wglebki

Tylna i boczne sciany - zywe tlo z mchu

Zadnych korzeni, kamieni,kokosow sama zielenina i basta. Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu szukaj natchnienia lub wpisz w googla The International Aquatic Plants Layout Contest może znajdziesz coś wcześniejszych lat. Nie lubię tego typu zbiorników ale honor ich autorom oddać muszę, piękne są wszystkie, a Twoje pomysły na temat wystroju baniaka mimo że ogólnikowe nie podobają mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu szukaj natchnienia lub wpisz w googla The International Aquatic Plants Layout Contest może znajdziesz coś wcześniejszych lat. Nie lubię tego typu zbiorników ale honor ich autorom oddać muszę, piękne są wszystkie, a Twoje pomysły na temat wystroju baniaka mimo że ogólnikowe nie podobają mi się :)

Dzieki za pomoc. Na 100% cos tam znajde dla siebie i bede mial z czego czerpac inspiracje. Mam nadzieje ze zaskocze cie jak zrobie baniaczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...