Jump to content

Oświetlenie


Recommended Posts

Jeśli masz pokrywę wydaje mi się że ta belka nie nadaje się do akwa ponieważ nie jest przystosowana do tego celu, nie jest zabezpieczona przed wilgocią.

Źle szukałeś na allegro. Powinno być Allegro>Dom i Ogród>Zwierzęta>Akwarystyka>Oświetlenie i Pokrywy, a ty szukałeś w dziale z oświetleniem do domu.

Poszukaj tutaj czegoś co by odpowiadało twoim funduszom.

Link to comment
Share on other sites

Przedstawiona przez ciebie belka (w pierwszym poście) ma IP20 czyli nie nadaje się nawet do zainstalowania w kuchni czy łazience. Świetlówka w obu przypadkach to jedna wielka niewiadoma. Odróżnia je od siebie tylko fakt, że ta pierwsza jest nowa. Jeśli masz aż tak ograniczone fundusze to poszukaj kompaktu (proponuję o barwie 6500K) o możliwie dużej mocy (chyba, że wybór 18W padł ze względu na moc, a nie długość).

Link to comment
Share on other sites

18 wat ze względu na moc i długośc a może coś mi taniego zapropanujecie

Ciężka sprawa by coś taniego znaleźć. W takim razie to tej świetlówki T5 24W dołóż 2x18, będziesz miał 0,53W/L więc całkiem nie źle. Bo jedna będzie trochę za mało, tak mi się wydaje.

 

mam pytanie kupiłem świetlówkę flora-glo 2800K mam akwarium o wymiarach 104x50x30 wydaje się zbyt jasna.Czy nie przesadziłem?

nie mam doświadczenia co z glonami przy tym świetle?

 

http://www.jakama.pl/index.php?id=ryby&subid=akcesoria w tym linku na dole są opisane poszczególne świetlówki Hagena jak i flora-glo. A ilu watowa świetlówka jest?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...