Skocz do zawartości

Witam


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do specjalistów z pytaniem następującej treści. Jak można w sposób naturalny ograniczyć rozród zbrojnika niebieskiego. W akwarium ogólnym wielogatunkowym mam 4 rybki wskazanego gatunku w tym jednego samca. Akwarium ma 250 litrów są w nim także kiryski albinosy, labeo, przylga chińska, no i (wiem wiem, że to źle ale nie mam co z nimi zrobić) 4 pyszczaki (które jednak mają się dobrze i żyją w zgodzie z resztą, cały czas szukam dla nich domu). W obecnej chwili mam w akwarium przynajmniej 10 małych zbrojników, chociaż wiem że to jeszcze nie koniec. Nie mam drugiego małego akwa, co zrobić czy istnieje sposób aby naturalnie zatrzymać kolejne rozrody ( nie myślę tu o pozbyciu się samca, lecz raczej rybie która zjadałaby pływający woreczek żółciowy). Mam zero doświadczenia dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosłe samce zbrojników, potrafią upilnować ikry nawet przed dużo większymi i agresywniejszymi rybami. Pewnym sposobem na ograniczenie ich rozrodu byłoby na pewno usunięcie naturalnych kryjówek w których składają ikrę, ale to też nie do końca dobre rozwiązanie ponieważ te ryby powinny mieć kryjówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...