Skocz do zawartości

Prosze o rady :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem akwarium. Mam juz je dwa tygodnie. Prosze o porade jakich mchów najlepiej użyć do chodowania krewetek. akwarium 126l

 

 

obsada:11- brzanek sumatrzanskich

 

5-neonkow

 

1-mułojad

2-bocje

 

5-glonojadow

 

2-wegorzyki cierniste

 

5- danio pregowany

 

2-slimaki(takie żółte. nie pamietam nazwy)

 

wymiary akwarium:

 

80X35X45.

 

 

 

jak narazie wszystko ladnie idzie, ale chcialbym troche zarosnac to akwarium mchami. Mam juz troszeczke roślinek ale mnie nie uszczesliwiaja. :) jednym minusem jest to, żemi rybki zachorowary, a konkretnie neonki. Maja na sobie biale plamki takie bardzo male, a brzanki mi sie troszeczke odbarwily chyba przez to. Brzanki tez jak staja w miejscu to opadaja glowa ku dolowi. To chyba nie zbyt dobrze??

 

Z góry dziekuje za podpowiedzi :)

 

P.S Czy to nie jest troche za duzo rybek?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony nie mają czasem ospy? Akwarium za małe dla bocji, danio preferują chlodniejszą wode od pozostałych rybek. Brzanki nie będą skubać krewetek? Ktoś bardziej doświdczony niech się wypowie. Jakie to glonojady? A ślimaki jak żołte to pewnie ampularia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi leszku. Ja mam na myśli te bocje siatkowane. To tez za male akwa?? a jaki mech najlepiej zarasta kozen?? ja mam japonski.

Zapomnialem do obsady zapisac żabki takie małe;D

doradzi mi ktos co ewentualnie zmienic w obsadzie??

i co najlepiej kupic na ospe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy mogą zostać, nawet powinieneś dokupić kilka sztuk.

Nie wiem czy jak nie podrosną to nie zainteresują się ampulariami...

Mułojad i węgorki na pewno do oddania.

Zredukuj liczbę zbrojników i dowiedz się jaki to konkretnie gatunek. Nie zdziwiłbym się gdyby sprzedano Ci taki dorastający do pół metra, to częsta obecnie praktyka w sklepach...

 

Masz brzanki, neony i danio. Trzy stadne gatunki. Z jednego powinieneś zrezygnować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ospy to jest dużo już opisane w działach choroby a nawet jest specjalne kompendium.

Na początek zwiększ temp. do 30stopni C a z preparatów to polecam costapur firmy sera (ale jest problem z jego dostaniem), ale ostatnio zauważyłem w zoologicznym nowy produkt sery - costaforte (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. sprawa ospy chyba juz moze zostac zamknieta. podwyzszylem temperature i mam juz w wodzie preparat. teraz prosze jeszcze o wypowiedzi na temat mchów i krewetek :) z gory dziekuje ;D

 

Edit:

 

Atreyu dlaczego wegorzyk i mulojad do oddania i dlaczego nie mogą być 3 male stadka?? glonojady z dwa usune bo mam jednego duzego trzy srednie i jednego malego na 1,5 cm. a i co z tymi mchami ;D

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...